Kahreden görüntü!

Sırakapılar Mahallesi 1582 Sokak’taki İl Özel İdaresi’nin ek hizmet binası önündeki çöplükte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu panoları görenler, bu duruma tepki gösterdi. Panoların, Özel İdare binasından atıldığını ileri s

Gündem 08.02.2012, 09:22
Kahreden görüntü!

Sırakapılar Mahallesi 1582 Sokak’taki İl Özel İdaresi’nin ek hizmet binası önündeki çöplükte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu panoları görenler, bu duruma tepki gösterdi. Panoların, Özel İdare binasından atıldığını ileri süren Şükran Erdem içeriye girip görevlilere bağırdı. Odaları kontrol etmek isteyen Erdem görevliler tarafından engellendi.

Duyarlı bir vatandaş olduğunu dile getiren Erdem, “Ben oyumu istikrarlı diye AK Parti’ye verdim. Ülkeyi iyi yönetiyor diye oy verdik ancak bizim bayramlarımızı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni kaldırsın diye değil. Bunları çöpte görünce sinirlerim bozuldu. Bunlar duvarlardan indirilmiş ve çöpe atılmış. Rezaletten başka bir şey değil” dedi.

Bir başka kişi, İl Özel İdare çalışanlarına, “İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe ayaklar altında geziyor. Böyle sorumsuzluk olmaz. Bunu kim yaptıysa versin hesabını” diye bağırdı. Bu sırada çöplüğe gelen bir hurdacı, panoların camlarını kırıp, çerçevelerini aldı.

ÖZEL İDARE: BİZİM DEĞİL

Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, panoların kendilerine ait olmadığını belirtip, “Özel İdare’nin atıkları çöpe atılmamaktadır. Depolanarak geri dönüşüme gidiyor. Sokak genel bir çöplük alanı, kim tarafından atıldığını biz de bilmiyoruz. Çöpteki İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi bizim değil” diye konuştu.

Yorumlar (6)
lezgioglu 9 yıl önce
haber mizansen gibi...
poliserkan 9 yıl önce
Ya bunlar ayetmi kardeşim.Zoruna giden alsın evine götürsün duvarına assın
farozgençlik 9 yıl önce
senin ağa babanda gelse bu ülkenin değerleri var.asil kanda mevcut diyen atam korkma sana demedi???zoruna gidenler çöpe atıyor çekemiyor yokya asil kan
OziloZ 9 yıl önce
Şimdi bunlar ayet mi diyen arkadaşa cevap vermek zorunda hissettim kendimi. Yok arkadaşım ayet değil bunlar. Peki sana göre ayet yani kutsal olan bir şey başkasına göre değilse ve örneğin çöpte kuran sayfaları görsen, sorduğun zaman da "bana ne kardeşim kağıt parçası işte, zoruna gidiyorsa al evine götür derse" ne hissedersin? Biraz empati yapmanın kimseye zararı yok. Bakan taklit etmenin de kimseye faydası yok.
Ergün 9 yıl önce
Refah-Yol Hükümeti'nin gidiş ve 28 Şubat 1997 sürecinin başlangıç nedenlerinden biri; Adalet Bakanlığı koridorlarındaki Atatürk Portreleri ve Gençliğe Hitabe'nin Mamak Çöplüğüne atılmış olması iddialarıydı. Bu iddia ile irtica hortladı denilip, Sincan da tanklar yürütülmüştü ve sonraki süreç herkesin malumu! Hükümet düştükten yaklaşık 1 yıl sonra Tv’lerden birinde –adını vermeyeceğim- okunan bir tekzibe şahit oldum ki tekzip şöyleydi: Adalet Bakanlığı’nın koridorlarındaki Atatürk Portreleri ile Gençliğe Hitabe’nin Mamak Çöplüğüne Adalet Bakanlığı’nca atıldığı haberlerimiz doğru değildir. Çöplüğe resim ve portrelerin atılmasından bizzat sorumlu olan Kanalımız yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştır. Bu tekzipten o zamanki Adalet Bakanlığı’nın ve Refah –Yol Hükümeti’nin komploya kurban gittiği açıkça anlaşılmıştır, ancak iş işten geçmiş hükümet düşmüştür. Şimdi bakıyoruz belli mihraklar aynı oyunu oynamakta, sahneye koymaktadırlar. Bizleri balık hafızalı görüp yedirmeye çalışıyorlar. Lütfen bu komplolara dikkat, Lütfen!.
tarıkbuğra 9 yıl önce
arkadaş bunlareın ayet olmadığını çöpe atılmakta bır mashuru olmadığını yazmış.ozman bızde kendısını çöpe atalım nede olsa sende ayet değilsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@