vardallar

Kadına şiddette son durum

Manisa Belediye Meclisi'nde kabul edilen öneri doğrultusunda, bu ayın su faturalarına ''Kadına yönelik şiddete hayır'' yazıldı.AK Partili Manisa Belediyesi Meclis Üyesi Suna Mahbup İnce, Manisa Belediyesinin Kent Konseyi Kadın Meclisi'nde de görevli olduğ

Gündem 25.11.2011, 12:21
Kadına şiddette son durum

Manisa Belediye Meclisi'nde kabul edilen öneri doğrultusunda, bu ayın su faturalarına ''Kadına yönelik şiddete hayır'' yazıldı.

AK Partili Manisa Belediyesi Meclis Üyesi Suna Mahbup İnce, Manisa Belediyesinin Kent Konseyi Kadın Meclisi'nde de görevli olduğunu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla konseyde geliştirdikleri düşüncenin kabul görmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Su faturalarında kadına yönelik şiddete karşı mesaj verilmesi yönündeki önerisini kasım ayı belediye meclis toplantısında söz alarak gündeme getirdiğini belirten İnce, şöyle konuştu:

[PAGE]

 

''Faturalara 'Kadına yönelik şiddete hayır' mesajının yazılması yönündeki önerim Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve diğer tüm belediye meclis üyelerince kabul gördü. Öneri mecliste oy birliği ile kabul edildi. İçme Suları Şube Müdürümüze bu konuyu ilettik. Kadına yönelik şiddete karşı mücadele konusunda Manisa'da bir şeyi başarmış olduk. Keşke bütün illerde bu tür projeler gündeme gelse.''

Su faturalarına genellikle erkeklerin baktığını ifade eden İnce, ''Su faturasındaki bu mesajı okuyanların, bundan mutlaka etkileneceğine, uygulamanın kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarına katkı sağlayacağına inanıyorum'' dedi.

Manisa Belediyesi yetkilileri, yeni karar alınması halinde uygulamanın gelecek ay da devam edilebileceğini bildirdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@