banner526

banner533

banner513

İstanbul’da Trabzon dayanışmasına yeni bir heyecan

Trabzon Dernekleri Konfederasyonu kuruluyor.

Gündem 25.10.2017, 17:47
İstanbul’da Trabzon dayanışmasına yeni bir heyecan

27 yıla yakın sivil toplum örgütlerinde görev alan Trabzon aşığı Hüseyin Ayaz genel merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ( TDK) çatısı altında sivil bir hareket başlattı.


Trabzon Oflu işadamı Hüseyin Ayaz on  binlerce Trabzonlu ve Karadenizli’nin yaşadığı İstanbul’da Trabzon dayanışmasına, kaynaşmasına katkı sağlamak ve yeni bir soluk katmak için kolları sıvadı. Başkan Ayaz’ın ilk hedefi bütün sivil toplum örgütleri ile dirsek teması içinde olarak çok daha geniş katılımın sağlanacağı Trabzon Dernekler Konfederasyonu(TDK)’nu oluşturmak. Hüseyin Ayaz yeni oluşumla ilgili şu açıklamayı yaptı:

27 YILLLIK DENEYİMLE YOLA ÇIKTIM

“1990 yılında merkezi İstanbul Üsküdar da bulunan Of Aşağı Kışlacık Köyü Derneği kurucu üyesi ve 11 yıl dernek başkanı ve devamında Onursal Başkanı olarak  girmiş olduğum 27 yıllık STK - Sivil Toplum Kuruluşları yolculuğumda, İlçemin Of-Hayrat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Of Hayrat Dernekpazarı Çaykara Dernekleri gönül birlikteliği Platformu Dönem  Başkanlığı, Trabzon Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Trabzon Dernekleri Federasyonu Kurucu Üyeliği, birkaç dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve iki dönem Genel Başkan Vekilliği, KASTOB Karadeniz Sivil Toplumları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Sivil Toplumları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundum.  Yaklaşık iki yıl önce  ara verdiğim STK - Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarıma sizlerle birlikte kaldığım yerden devam etmek amacındayım”

TRABZON DERNEKLER KONFEDERASYONU

 Trabzon misyonunu taşıyan, Trabzon'u her alanda ileriye taşımayı kendine görev addeden, KATILIMCI VE PAYLAŞIMCI bir yapıyla yakın zaman içinde karşınızda olacağım. Payitaht şehri Trabzon’u  iliyle ilçesiyle, köyü ve aile dernekleriyle kapsayan yeni oluşum için dünden daha çok çalışacağımıza ant içtik. Bu amaçla, genel merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu (Kısa adıyla TDK) çatısı altında sivil toplum faaliyetlerimize  yeniden başlamış bulunmaktayım. TDK - Trabzon Dernekleri Konfederasyonu misyon ve vizyonu ; Ulusal ve uluslararası  alanda faal, etkin ve aktif olan tüm İl-İlçe, köy ve aile dernek/federasyonlarıyla  birlikte, Trabzon'un tüm paydaşlarına değer katacak, Trabzon'un sorunları ile daha çok dertlenerek çözümler üretip Trabzon şehri, çalışkan ve dürüst Trabzon insanı adına  uygulamaya koyacak, temsil kabiliyeti yüksek, STK - Sivil Toplum Kuruluşları camiasında fark yaratacak, etkinlik ve faaliyetleriyle adından başarılarıyla söz ettirecek, Trabzon'un tanınırlığını ve bilinirliğini çok  daha yukarılara taşıyacak, sosyal, kültürel, eğitsel, sanatsal, tarihi ve ekonomik  alanlarda ortak misyona sahip olacak, Karadeniz ve Türkiye  STK - Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte projeler üretip uygulamaya koyacaktır.  Ülke genelinde ve uluslararası  alanda mevcut bulunan ya da kuruluş aşamasında olan tüm federasyonları Yukarıda belirtilen misyon, vizyon ve ilkeler doğrultusunda birlikte çalışmak üzere, Türkiye STK - Sivil Toplum Kuruluşlarına yön verecek Trabzon Dernekleri Konfederasyonun çatısı altında birleşmeye davet ediyorum.
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@