banner526

banner533

banner513

"IŞİD çok kullanışlı bir İngiliz anahtarı"

Sultangazi Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sultangazi İlçe Temsilciliği işbirliğiyle Sultangazi Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen Medeniyet Tasavvuru ve Önce Kuşak isimli konferansa konuşmacı olarak Yusuf Kaplan katıldı. Konferansı, Sultan

Gündem 13.12.2015, 12:27

Sultangazi Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sultangazi İlçe Temsilciliği işbirliğiyle Sultangazi Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen Medeniyet Tasavvuru ve Önce Kuşak isimli konferansa konuşmacı olarak Yusuf Kaplan katıldı. Konferansı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"AMERİKA DİYE BİR YER YOK, ORAYI FAZLA ABARTMAYALIM"

Öğrencilerle söyleşi programında bir araya gelerek tecrübelerini anlatan gazeteci yazar Yusuf Kaplan, "Amerika diye bir yer yok, orayı fazla abartmayalım. Amerika tarihi olmayan, hafızası olmayan, derinliği olmayan, felsefesi olmayan, müzik kalitesi olmayan bir yer. Böyle bir yerin varlığından bahsedilemez. Amerika tamamıyla bir karartma operasyonudur. Amerika, İngilizlerin dünya üzerinde kurdukları düzenin kendisidir. Son yüzyıllarda İngilizler dünya düzenine çeki düzen veriyor. Yarım asırdır İngilizler çekilmiş durumda. Son yarım asırdır Yahudiler İngilizleri tarihten uzaklaştırdılar" diye konuştu.

"IŞİD ÇOK KULLANIŞLI BİR İNGİLİZ ANAHTARIDIR"

Suriye'deki savaş ortamına değinen Kaplan, şunları söyledi: "Biz, PYD ile PKK ile savaşmıyoruz. İnsanlar IŞİD'den falan bahsediyor. Ben hiçbir zaman IŞİD'den söz etmem. Bana IŞİD'i sordukları zaman cevap vermiyorum. IŞİD diye bir şey yok. IŞİD son derece kullanışlı bir İngiliz anahtarıdır ve bütün kapıları açar. Biz sonraki yüzyıllarda tarihten çekildik. Bu IŞİD denen İngiliz anahtarı, Esed'in kapısını açıyor, Ruslara, İranlılara, Amerikalılara kapısını açıyor, bir tane bizim kapımızı açmıyor."

"İSLAM TERÖRLE ÖZDEŞLEŞECEK EN SON DİN"

İslam dininin terörle anılmasından rahatsız olduğunu dile getiren Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İslam terörle özdeşleştirilecek en son dindir. Farklı dinleri, medeniyetleri, kültürleri sadece ben mi tanımışım. Bunlar 100 senede Ortadoğu'yu cehenneme çevirdi. Biz beş asır, Balkanları, Kafkasları, Orta Doğu'yu tam anlamıyla Darülselam'a çevirdik. Yani bize medeniyeti falan öğretmeye çalışmasınlar onlar bizden medeniyet alacaklar."

Konferans sonrası gazeteci yazar Yusuf Kaplan uzun süre öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay düzenlenen söyleşiye katıldığı için Yusuf Kaplan'a teşekkür etti, çiçek takdim etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@