banner539

banner526

banner533

banner513

ISF Toplantısı Trabzon'da yapıldı

ISF Gymnasiade 2016 2. Koordiasnyon Kurulu Toplantısı Trabzon'da gerçekleştirildi. ZZorlu Grand Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Akparti Trabzon milletvekilleri Salih Cora ve Ayşe Sula Köseoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Yazg

Gündem 21.12.2015, 14:29
ISF Toplantısı Trabzon'da yapıldı

ISF Gymnasiade 2016 2. Koordiasnyon Kurulu Toplantısı Trabzon'da gerçekleştirildi.

ZZorlu Grand Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Akparti Trabzon milletvekilleri Salih Cora ve Ayşe Sula Köseoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Başkanı Ayhan Pala, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve koordinatörleri katıldı.

50 ülkeden 5 bine yakın sporcunun katılması beklenen organizasyonda atletizm, jimnastik, karate, judo, eskrim, güreş, okçuluk ve satranç sporları yer alacak.

Vali Öz burada  yaptığı konuşmada, geleceğin sporcularının Trabzon’da buluşacağını belirtti. Toplantıda hazırlıklarda gelinen noktanın değerlendirileceğini ifade eden Öz, “Türkiye son yıllarda aldığı yatırımlarla dev organizasyonlara başarılı bir şekilde ev sahipliği yapıyor. 20 yıl önce imrenerek baktığımız ülkeler şimdi tecrübe olarak sizlerden nasıl istifade ederiz diye yoğun bir trafik içindeler. Trabzon gücünü ispat etmiş, güçlü spor altyapısıyla da bu tür organizasyonlara başarıyla ev sahipliği yapmış ve çok daha büyük organizasyonların altından kalkabilecek bir şehir olduğunu göstermiştir. Gerek EYOF, gerek Karadeniz Oyunları ve diğer etkinlikler çok önemli organizasyonlardı ve işbirliği ile çok güzel sonuçlar elde ettik. İl olarak spor kenti kimliğinin içini doldurmak için bütün kurumlarımızla çalışıyoruz.” dedi.

Gönüllü eğitim projesi ile gençlerin bu organizasyonların içerisine dâhil edilmesinin önemine vurgu yapan Vali Öz, bu süreci hep birlikte başarılı bir şekilde yürütmek için çalıştıklarını anlattı.

TOSF Başkanı Ayhan Pala da organizasyonunun Trabzon’a çok şey katacağını dile getirdi. Pala, şöyle konuştu:

"İlimizdeki tesisler iyi kullanıldığı müddetçe, uluslararası organizasyonlar yapıldığı sürece, şehrin sosyal, kültür hayatının daha farklı gelişeceğine, entegrasyonu uluslararası anlamda daha fazla olacağına, her şeyden önemlisi ekonomik açıdan katma değer olarak şehre çok kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Bu organizasyonun şehre 30 milyon TL gibi bir rakamı bırakacağını düşünüyoruz, bu bizim için bir şanstır."

Toplantı sırasında Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala arasında Gönüllüler Projesi için protokol imzalandı

20151221042450.jpg

2-275.jpg1-748.jpg

20151221044013.jpg

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@