banner526

banner533

banner535

İran'dan sert Türkiye çıkışı!

 İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Patriot füze bataryalarının olası savaşta İsrail’i İran füzelerine karşı koruma amacıyla Türkiye’de konuşlandırılmak istendiğini iddia etti.Lübnan’ın El Manar televizyon kanalına konuşan Mihmanperest,

Gündem 06.01.2013, 10:25
İran'dan sert Türkiye çıkışı!

 

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Patriot füze bataryalarının olası savaşta İsrail’i İran füzelerine karşı koruma amacıyla Türkiye’de konuşlandırılmak istendiğini iddia etti.

Lübnan’ın El Manar televizyon kanalına konuşan Mihmanperest, Patriotların, İsrail’in İran’a saldırması durumunda İran’ın yapacağı karşı atağa karşın İsrail’i korumak amacıyla Türk topraklarında yerleştirmek istendiğini savundu.

İranlı sözcü, “Türkiye’ye yaptığım ziyarette Türk makamları Türkiye topraklarını Suriye füzelerine karşı koruma maksadıyla Patriotların Türkiye’ye konuşlandırılacağını söyledi. Fakat İran’a göre bu sistem Batı ve NATO tarafından İsrail’i koruma amacıyla Türkiye’ye yerleştiriliyor” diye konuştu.

TÜRKİYE İRAN SALDIRISINDA YER ALMAYACAK

Türkiye’nin İran’a yapılacak her hangi bir askeri harekâtta yer almayacağını düşündüklerini söyleyen Mihmanperest, “Bize göre Türkiye hava sahasını İran’a karşı kullandırmaz, fakat Türkiye’deki füze sistemlerinin kontrolü Türklerin değil Batılı ülkelerin elindedir” açıklamasında bulundu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
camoka 8 yıl önce
Başbakan dediği gibi burası Türkiye toprağı değil nato toprağı sonra 2 bin yıldır bu avrubalılar bizi koruyor zayıf düştüğümüzde hemen yardıma koşuyor bizle hiç savaşmadı savaşmayacak bak patriotlarınıda getirdiler yani şu ülkeye çekiç güç geldi rahmetli Erbakan zorla ülkeden attı anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az
adil türk 8 yıl önce
Emperyalist güçlere.İran la Türkiyenin bir sorunu yok.Peki neden Türk topraklarında Nato askerleri kim için var.? İsrail neden bölgede bukadar kollanıyor.Neden Müslüman ülkeler üzedrinde oyunlar oynanıyor.?Neden Türkiye bu oyunların içine çekiliyor.Bu işin sonunda Türkiye nin sonunu ne bekliyor.Böyle sonsuz sorular sorabiliriz. Hepside abd ve Emperyalist güçler için olduğunu görürüz.
adil türk 8 yıl önce
Biz hainlikten ve düşmanla birlik olmaktan geri durmuyoruz.Ben yapmadım Nato yaptı mı diyeceksin.?

İsrail de nükleer var ona neden birşey demişyorsun ey nato.İsraili natoya alma onayını veren ey Türkiyeyi yöneten ,bir söylediği diğerini tutmayan kardeş düşmanı sahtekarlar.
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Iran ile Israil aslinda iki dost ulkedir bunlarin arka planda ne entrikalar cevirdigini keskin zekaya sahip olanlar bilir Iran'in tarih boyunca herzamam Sunnileri Siilestirmek Turkiyedeki Alevileri kullanip tarih boyunca ic karisiklik cikarma cabasini gutmustur Iran'in tek derdi Sunni halk Yahudi Israil Iran dalasmasi sovdan ibarettir baska bir izahida yoktur anlayan anladi anlamayana davul zurna az.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@