banner441

iOS 8.4.'e nasıl dönülür?

Apple, geliştiriciler için geçtiğimiz hafta iOS 9 Beta 3 sürümünü yayınladı. iOS 9 Public Beta yani halka açık beta programı ile de kısa süre önce karşımıza çıkan Apple, iOS 8.4’e geri dönmek için bir rehber veya yönerge yayınlamadı. Biz de bu haberimizde

Gündem 13.07.2015, 09:57
iOS 8.4.'e nasıl dönülür?

Apple, geliştiriciler için geçtiğimiz hafta iOS 9 Beta 3 sürümünü yayınladı. iOS 9 Public Beta yani halka açık beta programı ile de kısa süre önce karşımıza çıkan Apple, iOS 8.4’e geri dönmek için bir rehber veya yönerge yayınlamadı. Biz de bu haberimizde iOS 9 Beta 3 veya iOS 9 Public Beta sürümlerini yükleyen iPhone ve iPad sahiplerinin, nasıl iOS 8.4 sürümüne geri döneceğini adım adım anlatıyoruz.

iOS 9 Beta’dan iOS 8.4’e Geri Dönüş

1. Adım: Sıfırdan kurulum olacağı için iPhone veya iPad cihazınızda bulunan önemli bilgileri yedekleyin.

2. Adım: Cihazını ile uyumlu IPSW dosyasını indirin. iOS 8.4 IPSW dosyaların haberin 2. Sayfasında yer alıyor.

3. Adım: iTunes 12.2 sürümünü indirin. iTunes indirmek için tıklayın.

4. Adım: Ayarlar>iCloud>iPhone’umu bul seçeneğini pasif hale getirin.

5. Adım: iPhone veya iPad’i PC/Mac’e bağlayın ve iTunes yazılımını çalıştırın.

6. Adım: iPhone veya iPad’i DFU moda alın. DFU moda almak için “Ana ekran tuşuna” ve “Güç düğmesine” aynı anda basılı tutun. 10 saniye basılı tuttuktan sonra iTunes “Kurtarma Modu” uyarısı verecek.

ios-8-4.jpg

7. Adım: Kurtarma modu uyarısına tamam dedikten sonra PC kullanıcıysanız “Shift” tuşu ile Mac kullanıcısı iseniz “Option” tuşuna basılı tutarak “iPhone’u Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.

ios-8-4-1.jpg

8. Adım: iPhone ve iPad’iniz ile uyumlu olan IPSW dosyasını seçin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra geri yükleme işlemi gerçekleşecek ve iOS 8.4’e geri döneceksiniz.

iOS 8.4 IPSW dosyaları için sayfa değiştiriniz.

 
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@