banner491

İnternette fatura sürprizine son!

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, "İnternet Servis Sağlayıcıları, vatandaşı kota dolmadan önce kısa mesajla bilgilendirecek" dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından alınan ''Kullan

İnternette fatura sürprizine son!

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, "İnternet Servis Sağlayıcıları, vatandaşı kota dolmadan önce kısa mesajla bilgilendirecek" dedi. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından alınan ''Kullanım Miktarı Sınırlı Hizmetler'' konulu karar uyarınca, internet kotasının yüzde 80'ine ve yüzde 100'üne ulaşıldığında cep telefonu numara bilgisi bulunan abonelere, kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacağını belirtti.
 
Cep telefonu numara bilgisi bulunmayan, ancak elektronik e-posta bilgisi bulunan abonelere de kota bilgilendirmesinin, elektronik posta ile yapılacağı ifade eden Yıldırım, kararın internet kullanıcılarının fazla ödeme yapmak zorunda bırakılmasını önlemek ve tüketicileri korumak amacıyla alındığını söyledi.
 
Yıldırım, BTK'nın söz konusu kararının İSS'lere tebliğ edilmesinin ardından başlayacağını kaydetti. Bu sayede zaman zaman karşılaşılan sürpriz faturaların ve yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacağını belirten Yıldırım, ''Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla internet kullanmaya devam edecek'' dedi.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441

banner495