İlk Patriot bataryası devreye giriyor

Türkiye'ye getirilen Patriot bataryalarının aktif hale getirilme çalışmaları hızla sürüyor. Adana'daki bataryalardan birinin, bu hafta sonunda çalışır duruma gelmesi bekleniyor.Hollanda ve Almanya'dan gönderilen Patriot hava savunma sistemleri, hafta içer

Gündem 25.01.2013, 22:31
İlk Patriot bataryası devreye giriyor

Türkiye'ye getirilen Patriot bataryalarının aktif hale getirilme çalışmaları hızla sürüyor. Adana'daki bataryalardan birinin, bu hafta sonunda çalışır duruma gelmesi bekleniyor.

Hollanda ve Almanya'dan gönderilen Patriot hava savunma sistemleri, hafta içerisinde Türkiye'ye ulaştı. Konuşlanacakları Kahramanmaraş ve Adana'ya nakledilen bataryaların, montajı sürüyor.
 
Kahramanmaraş'ta, Gazi Kışlasına yerleştirilen iki bataryanın, kısa süre sonra, aktif hale gelmesi bekleniyor.
 
Adana'ya nakledilen patriot bataryalarından biri, Şakirpaşa Havaalanı yanındaki Recai Engin Kışlasına, diğeri İncirlik'teki 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'na konuşlandırılıyor. Recai Engin Kışlasına yerleştirilen patriot bataryasının, bu hafta sonunda çalışır konuma getirilebileceği değerlendiriliyor.
 
Amerika Birleşik Devleri'nin gönderdiği ve Gaziantep'te konuşlandırılacak iki patriot bataryasının parçalarının Türkiye'ye sevki devam ediyor. Amerikan patriot bataryasının, 4 Şubat'ta işlerlik kazanması öngörülüyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@