banner536

banner526

banner533

İçişleri: Silahlar yardım amaçlı götürülen...

Suriye'ye yardım malzemeleri taşıyan bir TIR'da çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği iddiasıyla ilgili hükümettten ilk açıklama geldi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Orada Türkmenler var. Onlara götürülen yardım. Herkes işini bilecek" dedi.Dün akşam

Gündem 02.01.2014, 20:32
İçişleri: Silahlar yardım amaçlı götürülen...

Suriye'ye yardım malzemeleri taşıyan bir TIR'da çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği iddiasıyla ilgili hükümettten ilk açıklama geldi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Orada Türkmenler var. Onlara götürülen yardım. Herkes işini bilecek" dedi.

Dün akşam ortaya atılan iddialardan biri de bu tırın İHH'ye ait olduğu yönündeydi. Vakıf dün yaptığı açıklamayla kendilerine ait herhangi bir tırın bölgeye yardım göndermediğini bildirmişti.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı cevaplaması talebiyle soru önergesi verdi. Tanrıkulu "1 Ocak 2014 tarihinde İHH- İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'na ait veya kiralanan bir TIR, Kırıkhan-Reyhanlı yolu üzerinde jandarma ekiplerince durdurulmuş mudur? TIR'da iddiaya göre İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Bölge Müdürü ve bir MİT elemanın da bulunduğu doğru mudur? " diye sordu.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde mühimmat yüklü olduğu iddia edilen TIR'ın aranamadığını iddia ederek, "Ortada bir hukuk skandalı var." demişti.

Konuyla ilgili bir soru önergesi de Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü tarafından İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması talebiyle iletildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Şu Ülkeyi ne hale getiriyorsunuz polis savcı arama bile yapamıyor.Ülkenin haline bak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@