7m

uzungöl yayla otel

Hükümet'in Perincekli cemaat planı!

Hükümet medyası, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından Hizmet Hareketi’ne karşı başlatılan karalama kampanyasında her türlü iftira ve mesnetsiz iddiaları kullanıyor. Yeni Akit Gazetesi son olarak Ergenekon Davası'nda silahlı terör örgütünün yöneticis

Gündem 07.04.2014, 18:24
Hükümet'in Perincekli cemaat planı!
Hükümet medyası, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından Hizmet Hareketi’ne karşı başlatılan karalama kampanyasında her türlü iftira ve mesnetsiz iddiaları kullanıyor. Yeni Akit Gazetesi son olarak Ergenekon Davası'nda silahlı terör örgütünün yöneticisi olmak suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Doğu Perinçek’e sarıldı. Hükümetin azami tutukluluk süresini 5 yılla sınırlandırmasının ardından tahliye olan Perinçek, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada hem hükümeti hem de mütedeyyin insanları hedef almıştı. “Tayyip Erdoğan’ların, Abdullah Gül’lerin, Fethullah Gülen’lerin iktidarını, hepsini birden yıkacağız. Kınından çıkmış bir kılıç gibiyiz. Hazırız. Görevlere hazırız. Ergenekon’dan çıkıyoruz. Cemaatlerin, tarikatların kökünü kazıyacağız.” diyen Perinçek, dün Yeni Akit’e verdiği röportajda ise ağız değiştirdi. Bu defa hedefine Hizmet Hareketi’ni koyan Perinçek, “Kökleri kazınmalı. Kim bunların kökünü kazırsa onunla beraber oluruz.” dedi. Hizmet kurumları hakkında çirkin ifadeler kullanan Perinçek, “Tayyip Erdoğan ile beraber mi olacaksınız?” sorusuna da “Evet, o konuda beraber olacağız.” cevabını verdi. Doğu Perinçek, bu açıklamalarıyla birlikte “İnlerine gireceğiz.” diyen Başbakan Erdoğan’a el uzatmış oldu. Perinçek, 1991 yılında da PKK kampını ziyaret ederek militanların elini sıkmış ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’a çiçek uzatmıştı.
 
Mahkemenin geçtiğimiz hafta açıkladığı Ergenekon’un gerekçeli kararında ise Perinçek için “psikolojik harbi en etkin kullanan Ergenekon terör örgütü üyesi” tanımı yapıldı. Ayrıca Perinçek’in, AKP’ye kapatma davasına delil üreten yayın grubunun başında olduğu kaydedildi. Yapılan aramalarda Perinçek’ten terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a methiyeler dizen mektuplarının ele geçirildiği de hatırlatıldı. “Sayın Abdullah Öcalan, Türkiye’nin bağımsızlık ve birliği için duyduğum sorumluluk gereği ayrıca size yazmayı yararlı gördüm.” sözleri ile başlayan mektubun sonundaki not dikkat çekici: “... Bu mektubun bir örneği Genelkurmay Başkanlığı’nın bilgisine sunulmuştur...”
 
Gerekçeli karara göre, Perinçek ve İşçi Partisi binasında, akademisyenler, kamu görevlileri ve siyasetçilerin de aralarında olduğu binlerce kişiye ait fişleme belgeleri ele geçirildi. AKP’ye açılan kapatma davasında aktif rol oynadığı kaydedilen Doğu Perinçek, yaptığı bir telefon görüşmesinde örgütün, etki alanlarındaki sivil toplum örgütleri yöneticilerinden bir heyet oluşturup yüksek yargı görevlilerini ziyaret ederek baskı ortamı oluşturulmasını amaçladı. Perinçek’ten ele geçirilen belgeler arasında Yargıtay binasına ait kroki de yer aldı.
 
Veli Küçük’ten ele geçirilen “Fabrikatör, Gözlem&Analiz / İstanbul-Şubat 2000”  isimli belgede ise Perinçek ve grubuna ilişkin çarpıcı bilgiler bulundu. Perinçek grubunun, her konuda olduğu gibi istihbarat verileri toplanmasında çok titizlik gösterdiği kaydedilen belgede, şu ifadeler kullanıldı: “Perinçek ve grubunun disiplinli bir biçimde sürdürülen arşiv çalışmaları içinde MİT ve Genelkurmay’ın ‘çok gizli’ belgeleri de yer almaktadır. Bu arşivde yer alan bilgi ve belgeler, genellikle skandal içerikli provokasyonlara yönelik faaliyetler için bitimsiz bir kaynak durumundadır…”
 
Perinçek, Yeni Akit’e verdiği röportajda özel okulların kapatılmasını da istedi. Ancak  soru üzerine kızı Kiraz Perinçek’in Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nde burslu okuduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@