7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Hükümet düğmeye bastı görevden almalar başladı!

Seçimlerin ardından hükümet ilk operasyon sinyalini verdi. Gülen cematine yakın bir isim olarak gösterilen Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, bugün görevinden alındı.PASİF GÖREVE ÇEKİLDİResmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Çalış

Gündem 02.04.2014, 13:19
Hükümet düğmeye bastı görevden almalar başladı!

Seçimlerin ardından hükümet ilk operasyon sinyalini verdi. Gülen cematine yakın bir isim olarak gösterilen Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, bugün görevinden alındı.

PASİF GÖREVE ÇEKİLDİ

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, görevden alındı ve Başbakanlık Müşavirliğine atandı.

Yani müsteşar, pasif göreve çekildi.

TEPE YÖNETİCİLER DEĞİŞTİ

Müsteşarın pasif göreve çekilmesinin yanı sıra, SGK'nın iki üst düzey yöneticisinin de görev yerleri değiştirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam, bakanlık müşavirliği görevine çekildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Pekten de, bakanlık müşaviri olarak tayin edildi.

Şubat ayında ise SGK Ankara İl Müdürü Ramazan Yıldız görevden alınmıştı.

Bununla birlikte, seçimden hemen önce BDDK ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı'nda da görevden almalar gerçekleştirilmişti.

ONAYI GÜL VERDİ

30 Mart tarihinden sonra Cumhurbaşkanlığı'na yeni atama kararnameleri gönderilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, bu kararnamelere onay verdi. Bu çerçevde Başbakanlık Müşavirliğine, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar atandı. Bir başka deyişle müsteşar, kızak göreve çekildi.

1. YILINDA GÖREVDEN ALINDI

Emin Zararsız’ın 2011 Ağustos ayında Milli eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevine geçirilmesiyle boşalan SGK Başkanlığı koltuğuna Fatih Acar oturtulmuştu. Gülen Cemaati’ne yakın bir isim olarak gösterilen Fatih Acar’ın göreve başlamasıyla birlikte, Milli Görüş kökenli personele karşı bir tasfiye hareketi başlattığı iddia edilmişti. Acar, geçen yıl müsteşar olmuştu. Acar, müsteşarlığının birinci yılında görevinden alındı.

SGK'NIN İKİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ GÖREVDEN ALINDI

Kritik kurumlardan biri olan SGK'nın iki üst düzey yöneticisi de görevden alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam da, bakanlık müşavirliği görevine çekildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Pekten de, bakanlık müşaviri olarak tayin edildi.

Seçimin ertesinde 1 Nisan 2014 tarihinde de, şu atamalar yapılmıştı:

-Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkan Yardımcısı Harun Tuncer, Başbakanlık Başmüfettişliğine atandı.

-Gençlik ve spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı İsmail Oral başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

-Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'na Mehmet Haluk Uçkun getirildi.

-Mülkiye başmüfettişliklerine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanı Ahmet Tüzmen getirildi.

-Maliye Bakanlığı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Şeref Çolak yeniden tayin edildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@