7m


7m

hyundai

Hrant Dink davası görülüyor!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin görülen davaya, sanık ve müdahil vekillerinin mütalaaya karşın görüşlerini sunmasıyla devam ediliyor.İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 23. celsesinde tutuklu sanıkl

Gündem 26.12.2011, 12:25
Hrant Dink davası görülüyor!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin görülen davaya, sanık ve müdahil vekillerinin mütalaaya karşın görüşlerini sunmasıyla devam ediliyor.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 23. celsesinde tutuklu sanıklar Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in yanı sıra bazı tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Şu sıralar başlayan duruşmada Dink Ailesi'nin avukatları mütalaaya karşın görüşlerini bildiriyor.

Duruşmanın başlamasından önce Beşiktaş Meydanı'nda toplanan Hrant'ın Arkadaşları adlı gurup sloganlar atarak adliye önüne kadar yürüdü. Hrant için adalet için', 'Unutmayacağız' yazılı afişlerle adliye önüne yürüyen grup içerisinde yer alan Dink'in eşi Rakel Dink'in basın açıklaması sırasında gözyaşlarını tutmakta güçlük çektiği görüldü.

Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıklu'nun da bulunduğu grup adına basın açıklamasını okuyan sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, 5 yıldır aynı yerde olduklarını söyledi. Gülten Kaya, ''5 yıldır burada biriken anılardır, acılardır ve tükenmez sabrımızdır. 5 değil 95 yıl geçse de bu sabrı besleyen öfkemiz, adalet inancımızdır" dedi. 

Katillerin ortaya çıkarılmasını istediklerini belirten Kaya, "Artık bizimle alay etmeyi bırakın Katiller nerede? Katilleri nereye sakladınız? Katilleri jandarma karakollarında, medya plazalarında, istihbarat raporlarında, meclis koridorlarında, kozmik odalarda mı sakladınız? Katilleri Koruma refleksiniz nereden geliyor? Yoksa sizi büyük devlet yapan bumu? Sizlerin kurduğu duvarların arasında değil vicdanlarda arıyoruz. Bizimle alay etmeyi bırakın. Hrant'ı Yargılayıp ölüm fermanınız astığınız 301 sakın bu
sırrı saklamak için icat edilmiş olmasın. Buna adalet dememizi beklemeyin bu sizin adaletiniz" diye konuştu. 
Grup, yapılan açıklamanın ardından adliye önündeki bekleyişini sürdürüyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@