banner556

Hemşirelere müjde

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatıyla, doktorların hemşirenin patronu olmasını öngören düzenleme iptal edildi. Böylece sayıları 22 bini bulan hemşire ve aile sağlığı elemanı, eskisi gibi görev yaptığı ilin valiliğine bağlı olarak çalışmaya deva

Gündem 28.09.2013, 08:49
Hemşirelere müjde

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatıyla, doktorların hemşirenin patronu olmasını öngören düzenleme iptal edildi. Böylece sayıları 22 bini bulan hemşire ve aile sağlığı elemanı, eskisi gibi görev yaptığı ilin valiliğine bağlı olarak çalışmaya devam edecek.

BAKAN EMİR VERDİ


Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmelik Taslağı ile aile hekimlerinin, yanında çalışan hemşire ve aile sağlığı elemanlarının işe alınıp çıkarılmasına da karar vermesi öngörülüyordu. Bakanlık, düzenlemeyi aile hekimlerinin yanı sıra ilgili tüm kurum ve kuruluşların görüşüne sunmuştu. Hem hemşirelerin bağlı bulunduğu örgüt ve dernekler hem de sendikalardan itirazlar geldi. Takvim'in haberine göre; Tüm görüşleri değerlendiren Sağlık Bakanlığı, yönetmeliği bakan onayına sunmadan, Bakan Müezzinoğlu'nun talimatıyla rafa kaldırdı. Düzenlemenin yönetmelik taslağından çıkarılmasıyla doktorların patronluğu başlamadan bitti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@