Helikopter Şehitlerine hakaretten yakalandı

Helikopter Şehitlerine Facebook'tan Hakaret Eden "Aktivist"Bodrum'da Yakalandı

Gündem 02.06.2017, 09:22
Helikopter Şehitlerine hakaretten yakalandı
Helikopter Şehitlerine Facebook'tan Hakaret Eden "Aktivist" Yakalandı 
Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan 13 asker hakkında Facebook hesabından hakaret dolu paylaşımlar yapan Ayhan Karahan Bodrum'da yakalandı. Çevresinde "aktivist" olarak tanınan zanlı Emniyet'e giderken zafer işareti yapıp sırıttı.
 
 Bodrum ve çevresinde sivil toplum örgütlerinin eylemlerine katılan ve kendini "aktivist" olarak tanıtan Ayhan Karahan, bugün sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasından Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerlerle ilgili çirkin paylaşımlarda bulundu. Ayhan Karahan'nın şehit askerlere hakaretlerde bulunduğu bu paylaşımları, sosyal medyada büyük tepki çekti.

ZAFER İŞARETİ YAPIP PİŞKİN PİŞKİN SIRITTI
 
Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Karahan hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak' suçlarından resen soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı üzerine evinde gözaltına alınan Ayhan Karahan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Ayhan Karahan'ın Emniyet'e getirilirken zafer işareti yapıp, pişkin pişkin sırıttığı görüldü. Emniyette sorguya alınan Ayhan Karahan, yarın adliyeye sevk edilecek.
CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETTEN TUTUKLANMIŞTI
Ayhan Karahan, daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.
 
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@