HDP'den şehit savcı için ilk açıklama

Çağlayan Adliyesi’nde 6. katta görev yapan 14 yıllık savcı Mehmet Selim Kiraz, geçen yıl Gezi olaylarıyla ilgili dosyalara atandı. Gaz fişeğiyle ölen Berkin Elvan soruşturmanın beşinci savcısı oldu. Dün de bir terör eylemi sonrası hayatını kaybetti.Dün ya

Gündem 01.04.2015, 11:47
HDP'den şehit savcı için ilk açıklama

Çağlayan Adliyesi’nde 6. katta görev yapan 14 yıllık savcı Mehmet Selim Kiraz, geçen yıl Gezi olaylarıyla ilgili dosyalara atandı. Gaz fişeğiyle ölen Berkin Elvan soruşturmanın beşinci savcısı oldu. Dün de bir terör eylemi sonrası hayatını kaybetti.

Dün yaşanan olayla ilgili HDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü, yorum yapmak için erken olduğunu belirterek şunları söyledi:

"YAŞAM HAKKINA OLAN SAYGISIZLIK"

"Olayın ayrıntılarına henüz tam vakıf olamadığımızı düşünüyorum, o yüzden bir yorum yapmak istemiyorum, yorum için erken olduğu kanaatindeyim. Henüz, sağlıklı ve doğru bilgiye sahip olmadığımız noktalar var, sadece şunu söyleyebilirim; bu durum hiçbir can kaybı olmadan da sonuçlanabilirdi Dolayısıyla ortaya çıkan bütün sonuçlar doğrudan doğruya, hükümetin, emniyetin krizi yönetme beceriksizliği ve yaşam hakkına olan saygısızlığıyla doğrudan doğruya ilgilidir."

"OPERASYON BAŞARISIZDIR"

"Başarılı bir operasyonda hayatı tehdit altında olan insanın hayatı kurtarılmış olur, herkes öldüğüne göre operasyon başarısızdır."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@