banner491

HDP mitingine "Murat Boz" ayarı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 17 Ekim'de İzmir'de yapacağı miting, ünlü sanatçı Murat Boz'un konser engeline takıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü yararına piyango çekilişli Murat Boz konseri nedeniyle Demirtaş'ın mitingi 16 Ekim'e alındı. HDP Eş

HDP mitingine

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 17 Ekim'de İzmir'de yapacağı miting, ünlü sanatçı Murat Boz'un konser engeline takıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü yararına piyango çekilişli Murat Boz konseri nedeniyle Demirtaş'ın mitingi 16 Ekim'e alındı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İzmir mitingi, Murat Boz konseri nedeniyle 17 Ekim'de değil 16 Ekim'de yapılacak. Mitingi hafta sonu olması nedeniyle 17 Ekim'de Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapmayı planlayan HDP'ye, İzmir Emniyet Müdürlüğü yararına piyango çekilişli Murat Boz konseri olacağı için izin verilmedi.

"UYARILARI DİKKATE ALDIK"

17 Ekim yerine 16 Ekim'de miting yapacaklarını belirten HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, "Mitingimizin saati henüz belli değil ancak 16 Ekim'de akşam saatlerinde Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenecek. Normalde 17 Ekim'de yapılmasını arzu ederdik müracaatımız o doğrultudaydı. Vatandaşların daha rahat gelebilmesi için hafta sonu yapmayı tercih etmiştik. Cuma günü miting için elverişli değil ancak olası olumsuzluk yaşanmaması için emniyetin ve valiliğin bu konudaki uyarılarını dikkate aldık. Müracaatımıza olumsuz yanıt verdiler. Valilik ve emniyet müdürlüğü ile görüştük. Biz de tatsızlık yaşanmaması için her iki etkinliğin de selametle yapılması için mitingimizi 16 Ekim'e aldık" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441