Hatayda izinsiz gösteri

 ANTAKYA'da izinsiz eylemle Suriye'deki olayları protesto etmek isteyen Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyeleri polislere taş ve cam şişelerle saldırdı.   Polisler, biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verince, gerilim dolu anlar yaşandı. Ola

Hatayda izinsiz gösteri

 ANTAKYA'da izinsiz eylemle Suriye'deki olayları protesto etmek isteyen Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyeleri polislere taş ve cam şişelerle saldırdı.

   Polisler, biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verince, gerilim dolu anlar yaşandı. Olayda 8 kişi gözaltına alındı.

 Saat 15.00'da Uğur Mumcu Alanı'nda toplanan Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyesi yaklaşık 200 kişi, Hükümet ve ABD aleyhine sloganlar attı. Armutlu Mahallesi'nden Ulus Alanı'na kadar yaklaşık 500 metrelik güzergahta yürümek isteyen eylemcileri, bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekileri durdurup, dağılmaları yönünde uyardı.

 

Polislerin uyarılarına aldırmayan grup içinden bazı kişiler, taş ve cam şişe atarak karşılık verdi. Bununüzerine polisler, göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

 

Olay yerine yakın yerde duran Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve Akrep adı verilen zırhlı araçlar grubu dağıttı. Eylemciler ara sokaklara kaçarken, polislere taş ve cam şişe atmayı sürdürdü. Göstericilerin peşine düşen polisler, 8 kişiyi gözaltına aldı.

 

Eylemciler, ara sokaklarda dağıldı. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemlerini sürdürdü.

 

 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER