7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Hastanelerde köklü değişiklik!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yeni düzenlemesine göre artık özel hastanelere pazar ve resmi günler ile mesai saati dışında gidenlerin ücreti devlet tarafından karşılanmayacak.1 Nisan'da uygulanmaya başlanan düzenlemeye göre acil durumlarda hastalar haf

Gündem 02.04.2014, 15:51
Hastanelerde köklü değişiklik!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yeni düzenlemesine göre artık özel hastanelere pazar ve resmi günler ile mesai saati dışında gidenlerin ücreti devlet tarafından karşılanmayacak.

1 Nisan'da uygulanmaya başlanan düzenlemeye göre acil durumlarda hastalar haftanın hangi günü ve saati olursa olsun özel hastanelere gitmeye devam edebilecek.

SGK yaptığı açıklamada, 23 Nisan, 19 Mayıs, Kurban Bayramı ve Pazar günleri gibi resmi tatillerde 4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışında provizyon (ilk takip numarası) verilmeyeceğini belirtti.

Mayıs 2011'den beri SGK özel hastanelerde tüm hastaların ücretini karşılıyordu.

Ancak Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) bu sistemin hekimler açısından insani olmayan çalışma koşullarına yol açan bir hak gaspına dönüştünü belirterek bu uygulamanın kaldırılması için SGK'ya başvurmuştu. SGK bu talebi kabul etti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@