banner556

Haca gidenlere virüs mü bulaştı?

Suudi Arabistan, kutsal topraklara ulaşan 600 bin hacı adayında yapılan tıbbi kontrollerde "corona" virüsüne rastlanmadığını açıkladı.Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Bilim Kurulunca düzelenen basın toplantısında, hac farizasını yerine getirmek için kutsal

Gündem 30.09.2013, 08:59
Haca gidenlere virüs mü bulaştı?

Suudi Arabistan, kutsal topraklara ulaşan 600 bin hacı adayında yapılan tıbbi kontrollerde "corona" virüsüne rastlanmadığını açıkladı.

Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Bilim Kurulunca düzelenen basın toplantısında, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gelecekler için ekiplerin kurulduğu, hava, kara ve deniz yoluyla ulaşacak misafirlerin kontrolleri yapılarak ülkeye kabul edileceği bildirildi.

Hacı adayları için gerekli tüm hazırlığın Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile beraber yürütüldüğü belirtilen açıklamada, ülkeye giriş yapan tüm hacıların aşılarının kontrol edildiğini yapılmamış ise aşıların yapılacağı ifade edilen toplantıda, tetkikler sonucu sayıları 600 bini bulan hacı adaylarında "corona" virüsüne rastlanmadığı kaydedildi.

Suudi Arabistan'da 114 kişinin "corona" virisüne yakalandığı, 49 kişinin ise hayatını kaybettiği ifade edildi.

Dünyada ilk kez geçen eylül ayında tespit edilen virüsten 139 kişi etkilenmiş, virüs sebebiyle 58 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@