7m


7m

hyundai

Güvenlik güçlerini harekete geçiren ihbar!

Afyonkarahisar'da bir araçta uzun namlulu silahlar olduğu yönünde yapılan ihbar polis ve jandarmayı alarma geçirdi.Kentte hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan olay iddialara göre Antalya-Afyonkarahisar karayolu, Sandıklı ilçesi çıkışında bulunan din

Gündem 05.09.2015, 05:48
Güvenlik güçlerini harekete geçiren ihbar!

Afyonkarahisar'da bir araçta uzun namlulu silahlar olduğu yönünde yapılan ihbar polis ve jandarmayı alarma geçirdi.

Kentte hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan olay iddialara göre Antalya-Afyonkarahisar karayolu, Sandıklı ilçesi çıkışında bulunan dinlenme tesisinden arayan bir vatandaşın, üzerinde doğu illerinden birine ait plaka bulunan bir araçta kalaşnikof gibi uzun namlulu silahlar olduğu ve Afyonkarahisar istikametine geldiği yönünde ihbarda bulunmasıyla gelişti ve polis ve jandarma ihbar üzerine harekete geçti.

İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli üst düzey yetkililer, polis telsizlerinden yaptıkları anonslarda araç hakkında bilgiler vererek Özdilek Kavşağı'nda güvenlik önlemlerini alarak çevirme yapmaları yönünde talimat verdiler. Amirleri ayrıca meslektaşlarına çevirme sırasında çelik yelek giyinmeleri konusunda da uyarılarda bulundular. Talimatlara uyan polis ekipleri çelik yelek ve uzun namlulu silahlarla güvenlik önlemi alırken, çok sayıda araç durdurularak sorgulama yapıldı. Güvenlik güçlerinin rahat bir soluk aldığı haber ise ihbardan yaklaşık 2 saat sonra geldi. Sinanpaşa ilçesinde durdurulan söz konusu araçta yapılan incelemelerde araç içerisinde av tüfekleri bulunurken, tüfeklerin ruhsatlı olduğu belirtildi. Olayın ardından kavşakta polis çevirmesi bir süre daha devam etti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@