Güvenlik güçlerine saldırı: 3 polis yaralı

Şırnak merkez ve Cizre ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen iki ayrı saldırıda 3 polis memuru yaralanırken, 3 terörist ise etkisiz hale getirildi. Edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ilçesi AK Parti teşkilat binası önünde bekleyen zırhlı polis a

Gündem 05.02.2016, 14:24
Güvenlik güçlerine saldırı: 3 polis yaralı

Şırnak merkez ve Cizre ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen iki ayrı saldırıda 3 polis memuru yaralanırken, 3 terörist ise etkisiz hale getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ilçesi AK Parti teşkilat binası önünde bekleyen zırhlı polis aracına bir grup terörist tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda A.T., M.Ü. ve S.B. isimli polis memurları vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı. Yaralı polis memurları hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Öte yandan, Şırnak merkez Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü kademe binasına bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıya görevli polis memurlarının anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3 teröristin öldürüldüğü, kaçan diğer teröristlerin yakalanması için ise operasyonların devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@