7m

7m

hyundai

Gurbetçilerin tercihi Almanya

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın kendileriyle görüşmesine rağmen Almanya U-17 takımındaki Türk asıllı gençler Almanya için oynamak istiyorlar.Almanya U-17 Milli takımında forma giyen 8 Türk asıllı genç oyuncular Emre Can, Koray Günter, Sam

Gündem 19.01.2012, 15:58
Gurbetçilerin tercihi Almanya

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın kendileriyle görüşmesine rağmen Almanya U-17 takımındaki Türk asıllı gençler Almanya için oynamak istiyorlar.

Almanya U-17 Milli takımında forma giyen 8 Türk asıllı genç oyuncular Emre Can, Koray Günter, Samed Yesil, Koray Kacinoglu, Robin Yalcin, Kaan Ayhan, Levent Aycycek ve Okay Aydin teknik direktör Abdullah Avcı'nın kendilerine gösterdiği ilgiye rağmen tercihlerinin Almanya olduğunu belirten açıklamalarda bulundular.

Leverkusen forması giyen Samed Yeşil, Bild'in haberine göre; ''Ben Almanya Milli takımı için oynamak istiyorum. Avci ile görüşmem bu fikrimi değiştirmez'' dedi. Bayern Münihli Emre Can ve Dortmundlu Koray Günter'de Türkiye adına oynamayı düşünmediklerini hedeflerinin Almanya formasıyla başarılı olmak olduğunu ifade etti.


Stuttgart'ın genç ismi Robin Yalçın da, bunu sorgulamanın bile yersiz olduğunu ifade etti. Genç oyuncu Türkiye'de oynamayı aklından bile geçirmediğini söyledi.

Schalkeli Kaan Ayhan ve Werder Bremenli Levent Ayçiçek ise ancak Almanya adına oynama fırsatları olmaması halinde Türkiye'de oynayabileceklerini ifade etti. Kaan Ayhan; ''Almanya'da oynamamam için bir sebep göremiyorum. Elimden geldiğince çalışıp Almanya Milli Takımı'na seçilmek istiyorum'' dedi.

Almanya Federasyonu, özellikle U-17'deki bu gençleri Türkiye'ye kaptırmak istemiyor. Kimilerine göre bu isimlerden bazıları ileride dünyanın en büyük yıldızlarından birkaçı olacak.


Yorumlar (2)
TOKTAMIŞ 10 yıl önce
ben u17 turnuvasında 3 maçını seyrettim bu çocukjların...ve kesinlikle samed yeşil levent ayçiçek okay aydın gelecekte dünya futbolunun 3 yıldızı olacak..tabi şımarmaz kendilerine iyi bakarlarsa...
_N_E_R_O_ 10 yıl önce
kendilerini yakıcaklarına en güzelini sapmşlar afferim onlara istanbul milli takımını seciceklerine fulbolun en ust sınıf takımı secmişler helal olsun size

Gelişmelerden Haberdar Olun

@