Gümrükçüoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Cumhuriyetin ilanının 92’ci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.   Gümrükçüoğlu, 92 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyetin, milletimizin gurur tablol

Gümrükçüoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Cumhuriyetin ilanının 92’ci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 
Gümrükçüoğlu, 92 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyetin, milletimizin gurur tablolarından biri olduğunu söyledi. 
 
Başkan Gümrükçüoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi; 
 
"Bu yıl Cumhuriyet’imizin 92. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. “Yurtta ve dünyada barış” sözüyle iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilen devletimiz, bundan sonraki siyasi ve sosyal hayatında da insanlık onur ve şerefine yakışır bir şekilde demokratik çizgide hızlı ve kararlı adımlarla ilerlemesini sürdürecek, Gazi M. Kemal’in ifadesiyle “ilelebet payidar olacaktır.
 
Cumhuriyet millet iradesini esas alan onun üzerinde hiçbir sınıf, zümre, kurum ve beşeri güç tanımayan, Atatürk'ün ifadesiyle fikri hür, vicdanı hür, erdemli, onurlu insanların yaşadığı fazilet rejimidir. 
 
Temelleri 1923 yılında atılan cumhuriyetimiz, yaşanan onca sıkıntıya rağmen bize umut ışığı olmaya devam etmektedir. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak, onları yaşatmak ve geleceğe taşımak da her Türk vatandaşının görevi olmalıdır. 
 
Milletimizin en büyük eseri ve özgürlük abidesi olan Cumhuriyetimizi millet asli ilkeleriyle yaşatarak gelecek kuşaklara bırakmak hepimizin birinci görevi olmalıdır. 
 
Bu vesileyle kanını ve canını, vatanın harcı yapan şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle yad ediyor, tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" 
 

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler