Gülen' e şok karar!

Fetullah Gülen'in mal varlığına tedbir konuldu.

Gülen' e şok karar!

 Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi, Fetullah Gülen'in telif haklarından doğmuş alacakları ve tüm mal varlığı üzerine ihtiyati tedbir kararı uygulanmasına hükmetti.

Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesince, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi dolayısıyla uğradığı zararın giderilmesi talebiyle terör örgütü elebaşı Gülen aleyhine açılan davayı ele aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Trabzonlu avukatı Fatih Erdöl'ün dava dilekçesine eklediği belgeler ile basında çıkan görüntüleri değerlendiren mahkeme, belediyenin uğradığı zararın boyutu, davalının yurt dışında oluşu, mevcut durumda meydana gelecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin imkansız hale gelmesinden endişe edilmesini de göz önüne alarak, davalı Fetullah Gülen'in ülke genelindeki yayınevlerinde telif haklarından doğmuş alacaklarına ve tüm şahsi mal varlığı üzerine, dava sonuçlanıncaya kadar ihtiyati tedbir konulmasını kararlaştırdı. 

Davacının kurum olması dolayısıyla teminat alınmasına yer olmadığına karar veren mahkeme, dilekçelerin karşılıklı verilmesinden sonra ön incelemenin duruşmalı yapılmasına karar verilmesi halinde duruşma tarihi belirlenerek taraflara açıklamalı davetiye çıkarılmasına da tensiben karar kıldı.

Davacı vekili avukat Fatih Erdöl, bu kararın, Gülen'in ABD'deki banka hesaplarına da uygulanabilir nitelikte olduğunu belirtti. Erdöl, kararın ABD'de de ifası için Amerikalı meslektaşlarıyla temas halinde olduğunu açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 16:34

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Papa
Ali Papa - 3 yıl Önce

ABD ile bizim hukuk anlayışımız. arasında EVEREST tepesi kadar fark var.hatta denilebikirki,onlarda hukuk varsa,bizde yok.Bizde hukuk varsa onlarda yok.

kacmaz
kacmaz - 3 yıl Önce

Yalakalık yapmıyorum. Gerçekten haber61 teşekkür ediyorum. Yasal yorumlara sansür uygulamadan yayın imkanı tanıdığınız için. Bu haberde her şeyi güzel yazdınız da bizim gözümüzden kaçmayanı sizinle paylaşmam lazım. Acaba fatih erdöl kaç yılında hukuk fakültesini bitirdi. Kaç yıldır avukatlık ruhsatı var. Ankara bşb avukatı olacak mesleki deneyim süresi var mı. Siyasi lobisi, aileden gelen gücünün etkisiyle öğrenciliğinden itibaren kendine açılan tüm sosyal ilişkilerin bugün başarılı sonuçlar almasında etkisi var mıdır. Kısacası fatih erdöl Cevdet erdöl ün oğlu olmasa bugün de bu kaos ortamı olmasa bu şekilde bir mesleki kariyer reklamı şansı yakalar mıydı. Evet liyakat sahibi olabilir tanımam ama babanın evladı olmadan bu kadarı kısacık sürede olmaz. O yüzden fatih erdöl avukatlık ruhsatı aldığı günden sonraki zamandaki mesleki kariyerinin hızlı yükselişinde klasik sloganı kullanmalı. BABAM SAĞOLSUN.

ANONIM
ANONIM - 3 yıl Önce

bir tane dahi carik bulabilmisler mi? bakanlarin ayakkabi kutulari vardi yazikk

SIRADAKİ HABER

banner441