Gül: 'Bu olay sineye çekilmeyecek'

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'nin Türk askeri uçağını düşürmesine ilişkin, ''Kesinlikle bu olay sineye çekilmeyecektir'' dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'nin Türk askeri uçağını düşürmesine ilişkin, ''Şu anda artık net olarak her şey ortada

Gündem 26.06.2012, 19:57
Gül: 'Bu olay sineye çekilmeyecek'

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'nin Türk askeri uçağını düşürmesine ilişkin, ''Kesinlikle bu olay sineye çekilmeyecektir'' dedi. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'nin Türk askeri uçağını düşürmesine ilişkin, ''Şu anda artık net olarak her şey ortada ki, bizim bu keşif uçağımızın Suriye'ye karşı bir hasmane tutumu söz konusu değildi. Ayrıca bugün Suriye'de yaşanan olaylarla da ilgili özel bir misyonu yoktu. 

Bu uçağımız rutin bir uçuş yapıyordu. Zaten tersi olmuş olsaydı, ona göre koruma verilirdi, ona göre donatılmış olurdu. Ama uluslararası sularda bu uçağın başına gelenler, Suriye silahlı kuvvetlerinin nasıl bir paranoya, nasıl bir telaş içerisinde olduğunu gösteriyor. Uluslararası camianın dayanışmasını takdirle karşılıyoruz. Kesinlikle bu olay sineye çekilmeyecektir'' dedi.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@