banner441

"Gövdesini taşın altına koyan bedel öder!"

AK Partili bakan ve milletvekillerinden 'İmralı görüşmeleri' ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ''AK Parti'ye yeni kredi açıyoruz. Sorunu çözün'' şeklindeki sözleriyle ilgili açıklamalar geldi.Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Bu süreçte sonuç alınmazsa gövde

Gündem 05.01.2013, 14:22

AK Partili bakan ve milletvekillerinden 'İmralı görüşmeleri' ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ''AK Parti'ye yeni kredi açıyoruz. Sorunu çözün'' şeklindeki sözleriyle ilgili açıklamalar geldi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ:
 
Bu süreçte sonuç alınmazsa gövdesini taşın altına koyan bedel öder. Bedel varsa ödeyecek iktidardır. Yapıcı bir durum olursa bundan herkes faydalanır.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:
 
Eminiz ki bu terörle mücadele başarıyla sonuçlanacak ve ülkede artık kardeşlik hakim olacak. Bunun için her şeyi yapmak zorundayız. Bugünlerde yapılanlar da bu her şeyi yapmak zorunda olduklarımızdan bir tanesidir. Ümitli olmalıyız, destek vermeliyiz. Yeter ki silahlar sussun, yeter ki ateş bitsin, yeter ki kanayan yaralar artık tedavi olmaya başlasın
 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: 
 
Bu sorunun çözülebilmesi için elimizden gelen her türlü gayretle, güçle çalışıyoruz. Herkesin aynı şekilde elini taşın altına sokması lazım. Herkesin dilini ve elini bu kanlı oyundan çekmesi lazım.
 
"BÜTÜN MUHALEFET DESTEK VERMELİ"
 
AB Bakanı Egemen Bağış:
 
(CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ''AK Parti'ye yeni kredi açıyoruz. Sorunu çözün'' şeklindeki açıklaması) Bütün muhalefet partilerinin bu sürece destek vermesi lazım.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:
 
Bir ateş var mı ? Var. Bu ateşi söndürmemiz gerekiyor. Ateşi söndürmek için ateşe yaklaşmak gerekiyor. Bir yangından bahsediyorsak, yangını uzaktan kumandayla bir şey yapmanız mümkün değil. O ateşe yaklaşacaksınız ve onu söndüreceksiniz. Suyu olacaksınız. Suyun nereden olduğu önemli değil. Yangını söndürmek mi hedef ? Suyu bulacaksınız ve bu yangını söndüreceksiniz. Yapılması gereken budur. Yangının sönmesini bütün millet istiyor mu?
 
En çok da bölge halkı istiyor. Hükümetlerin amacı bu yangını söndürmektir. Bu meselede yeni bir süreç başladı. Tabii ki biz hayalperestlik ya da macera peşinde değiliz. Çözümden yanayız. Çözüm şahsa endeksli falan da değil. İmralı’daki adam mutlu olsunun peşinde değiliz, biz 75 milyonun mutluluğundan yanayız. Şartımız gayet açık. Çözüm için silahlar kesinlikle bırakılmalıdır.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@