Gökyüzünde elektronik özgürlük

Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı ’nın (EASA ), uçak larda kişisel elektronik cihazların kullanımına yönelik kısıtlamaları azaltan kuralları devreye girdi.Yeni kurallar gereği, “uçuş modu” ya da “ uçak modu” olan tablet, akıllı telefon, elektronik kitap o

 Gökyüzünde elektronik özgürlük

Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı ’nın (EASA ), uçak larda kişisel elektronik cihazların kullanımına yönelik kısıtlamaları azaltan kuralları devreye girdi.

Yeni kurallar gereği, “uçuş modu” ya da “ uçak modu” olan tablet, akıllı telefon, elektronik kitap okuyucusu, müzik çalarlar sadece uçuş sırasında değil, kalkış ile iniş sırasında ve uçak pistte hareket halindeyken de kullanılabilecek.

Daha büyük boyuta sahip dizüstü bilgisayarlar gibi elektronik cihazlar için ise eski kurallar geçerli olacak.

EASA, Avrupa havayolu şirketleri tarafından uygulanacak yeni kuralları, “güvenlikten taviz vermeden, uçakta kişisel elektronik cihazların kullanılması özgürlüğünü genişletme sürecinde önemli bir adım” olarak görüyor.

AB’nin bir sonraki hedefini ise uçaklarda ağlara bağlantının serbest bırakılması ve yolcuların 3G ile 4G gibi teknolojilerden yararlanmasına olanak tanınması oluşturuyor. Bu konudaki adımın gelecek yıl içinde atılması öngörülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

Kullanılması neyse de 1 saatini elinde cep telefonu olmadan geçirmezse ölecek tip lale insanları gerçekten öldürmek lazım!

SIRADAKİ HABER

banner513