7m

Çapkınoğlu

Gizli tanıktan çarpıcı iddialar

Ergenekon davasında gizli tanık Levent Ersöz ile ilgili öyle bir iddia ortaya attı ki akıllara Özal'ı Semra Özal mı öldürttü şüphesi bıraktı.   ''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen ''gizli tanık Selçuk'', tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral L

Gündem 18.10.2012, 16:59
Gizli tanıktan çarpıcı iddialar

Ergenekon davasında gizli tanık Levent Ersöz ile ilgili öyle bir iddia ortaya attı ki akıllara Özal'ı Semra Özal mı öldürttü şüphesi bıraktı.   

''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen ''gizli tanık Selçuk'', tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün ''Biz çok güçlüyüz. Gerektiğinde bir cumhurbaşkanını bile karısına zehirletebiliriz'' dediğini öne sürdü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada dinlenilen ''gizli tanık Selçuk'', savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in soruları üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, bir otomobile C4 tipi patlayıcı yerleştirilerek suikast planlandığı iddiasını tekrarladı.
 
Gizli tanık, kendisinin irtibatlı olduğu Savaş adlı yarbayın bu suikast planlanması olayını ''Veli Küçük'ün talimatıyla yapıldığını'' söylediğini iddia etti.
 
Tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile Ankara'da 6-7 kişinin bulunduğu bir ortamda görüştüklerini ifade eden gizli tanık, Ersöz'ün, ''Biz çok güçlüyüz. Gerektiğinde bir cumhurbaşkanını bile karısına zehirletebiliriz'' dediğini öne sürdü. 
 
Savcı Pekgüzel'in ''Sizin 'Cumhurbaşkanını öldürdüler' diye bir iddianız oldu. Nerede söylediler'' sorusu üzerine tanık, 2005'te  Ersöz'ün Ankara Ümitköy'deki albayların oturduğu Atabilge Sitesi'ndeki yerine gittiklerini belirterek, şöyle konuştu:
 
''Biz Savaş yarbay, İrfan yüzbaşı ile gittik. Onun yanında kendi elemanlarından birkaç kişi vardı. Ersöz, 'Devlet her zaman 18 yaşındadır. Bizlere karşı yapılan her şeyin karşılığını bulacağını' söyledi. Cumhurbaşkanlığı yapmış kişinin eşine bile'' diye konuştu.
 
Duruşmada bazı sorulara, ''Sanıkların çoğu benim kim olduğumu bilir. Ama ben ailem deşifre olacağından endişeleniyorum'' diye yanıt veremediğini belirten gizli tanık, davanın tutuksuz sanıklarından emekli Albay Arif Doğan'ı da tanığını, Doğan'a ziyarette bulunduğunu, JİTEM ile ilgili bazı konuşmalarından rahatsız olduğu için bir daha da Doğan'ın yanına gitmediğini anlattı.
 
Gizli tanık, verdiği bazı bilgiler ve yerini söylemesi üzerine Arif Doğan'ın dava kapsamında gözaltına alındığını kaydetti.
 
Kendisine üzerinde ismi, fotoğrafı ve mühür olan JİTEM kimliği ile silah verildiğini ifade eden gizli tanık, Ağrı, Kars, Erzurum, Erzincan ve Bingöl bölgesinde jandarma istihbarat elemanlarıyla bilgi alışverişine girdiğini, bu şekilde jandarma istihbarata katıldığını söyledi. 
 
Gizli tanık, Ankara'da ve İstanbul'da JİTEM'e ait ofisler bulunduğunu, buralarda istihbarat alışverişinde bulunulduğunu da iddia etti. 
 
Duruşmaya ara verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@