7m

7m

hyundai

tamfinans

Gizli tanık yüzünü gösterdi

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin bitişiğinde bulunan büyük duruşma salonunda yapılan duruşmaya, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık ka

Gündem 24.01.2012, 16:53
Gizli tanık yüzünü gösterdi

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin bitişiğinde bulunan büyük duruşma salonunda yapılan duruşmaya, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık katıldı.

Bu davadan tutuksuz yargılanan başka suçtan tutuklu Semih Tufan Gülaltay ile başka suçtan hükümlü Sedat Peker de duruşmada hazır bulundu. 

Tutuklu sanıklar Alparslan Arslan, Hayrettin Ertekin, Seyhun Zaim, Mehmet Zekeriya Öztürk, Sevgi Erenerol ise duruşmaya gelmedi. 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanıklar Erhan Timuroğlu, İsmail Sağır, Özkan Kurt, Bedirhan Şinal ve 6 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Osman Yıldırım da duruşmaya katılamadı.

Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese duruşmada gizli tanık Poyraz'ın dinleneceğini belirtti. 

HAKİM: DURUŞMA DEVAM EDERKEN SALONU TERK ETMEYİN
Mahkeme Başkanı Özese, duruşma devam ederken sanıkların salonu terk etmemeleri yönünde dün karar aldıklarını hatırlatarak, "Bu kuralı ihlal etmeyelim" diyerek sanıkları uyardı.

Başkan Özese mazereti olanların dilekçe ile başvurmasını istedi. Söz alan sanık emekli albay Mehmet Fikri Karadağ, 'Tuvalete gitmek için dilekçe mi yazacağız?' diyerek tepki gösterdi.

Sanık Karadağ'ın bu sözleri üzerine Başkan Özese, "Bizde bazen 2 bazen 5 saat heyet olarak burada oturuyoruz. Bizde sizinle aynı şartlarda oturuyoruz" ifadelerini kullandı.

GİZLİ TANIK POYRAZ: GÖRÜNTÜMÜN ORİJİNALİNİ EKRANA YANSITIN
Başkan Özese, gizli tanık Poyraz'ın duruşma salonunun arkasındaki gizli tanık odasında hazır bulunduğunu belirtti.

Sesi ve görüntüsü değiştirilerek duruşma salonunda bulunan ekrana yansıtılan gizli tanık Poyraz, bir talebi olduğunu söyleyerek, "Dün akşam oturdum karar verdim. Beni zaten tanıyorlar. Benim sesimin ve görüntümün bozulmadan orijinal halinin duruşma salonundaki ekrana yansıtılmasını istiyorum. Bunlar zaten benim peşimde. Nasılsa kim olduğumu da biliyorlar.

Ben kimseden kaçmıyorum, korkmuyorum. Zaten kalemim de kırılmış. Bildiklerini yapsınlar. Allah'ın verdiği canı sadece Allah alır. Öldürecekselerde öldürsünler" dedi. Gizli tanığın bu talebi üzerine duruşmaya 10 dakika ara verildi.

TANIĞIN ORİJİNAL GÖRÜNTÜSÜ EKRANA YANSITILDI
Aranın ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, gizli tanık Poyraz'ın sözlü beyanı üzerine sesi ve görüntüsünün orjinal olarak duruşma salonunda bulunan ekrana yansıtılmasına oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Başkan Özese ayrıca haberlerde gizli tanığın adının açıklanmasına yasak getirdi. Bunun üzerine gizli tanık Poyraz, sesi ve görüntüsü normal olarak duruşma salonuna yansıtıldı. Duruşma, sanık Kemal Kerinçsiz'in gizli tanığa sorularını yöneltmesiyle devam ediyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@