7m

Çapkınoğlu

Giresunlu genç vurularak öldürüldü!

Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrası çıkan olaylarda bir kişi hayatını kaybeden. İstanbul Okmeydanı'n da  sakini oldukları belirtilen bir grup, Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nde toplanarak tekbir getirmeye başladı.

Gündem 13.03.2014, 10:13
Giresunlu genç vurularak öldürüldü!

Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrası çıkan olaylarda bir kişi hayatını kaybeden. İstanbul Okmeydanı'n da  sakini oldukları belirtilen bir grup, Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nde toplanarak tekbir getirmeye başladı. Gruptakilerden bazılarının ellerinde sopa olduğu görüldü. Bu grup ile, Okmeydanı’nda Berkin Elvan ailesinin evinin çevresinde bekleyen başka bir grup karşı karşıya geldi.

Kavga esnasında silah sesleri de duyuldu. Olayda 3 kişi yaralandı. Yaralılardan ikisi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, biri de Kasımpaşa'daki Deniz Hastanesi’ne kaldırıldı. Başından yaralanan ve Deniz Hastanesi'nde tedavi altına alınan 22 yaşındaki Giresun Alucralı Burak Can Karamanoğlu kurtarılamadı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kişilerden birinin elinden, diğerinin ise sırtından yaralandığı ileri sürüldü.

Burak Can Karamanoğlu, 3 ay önce askerden gelmişti ve bir lokantada çalışıyordu. Giresun Alucra ilçesinden Karamanoğlu ailesinin 5 çocuğundan biriydi. Burak Can Karamanoğlu'nun silahla vurulduğu belirlendi. Ailesi oğullarının cenazesini Adli Tıp Kurumu'ndan aldıktan sonra evinin olduğu yere getirilecek ve oradan memleketi Giresun'a götürülecek ve orada toprağa verilecek.. 

Ülkü ocaklarından açıklama Sayfa 2'de 

[PAGE]
"Kamuoyuna saygıyla duyurulur" başlığı ve İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım imzasını taşıyan yazılı açıklamada şöyle denildi,
 
"İstanbul Okmeydanı’nda dün akşam saat 22.00 sularında yasadışı gösteri yapan eylemci bir grup ile Kasımpaşa 1453 tarafta grubu arasındaki olayda 22 yaşındaki Burak Can Kahramanoğlu isimli bir genç hayatını kaybetmiştir.
 
Başta Sosyal Medya olmak üzere bazı yayın organlarında dün meydana gelen olayların ülkücülerle yasadışı gösteri yapan gruplar arasında gerçekleştiği ve olayda hayatını kaybeden Kahramanoğlu’nun Ülkü Ocaklarına mensup olduğu iddia edilmiştir.
 
Söz konusu olaylarda Ülkü Ocakları ve onun herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır. Olayda vefat eden merhum Burak Can Kahramanoğlu’nun eylemcilerle çatışan, AKP’nin hegemonyası altındaki “Kasımpaşa 1453" grubunun bir mensubu olduğu bilinmektedir.
 
Dün yaşanan üzücü olaylarda teşkilatımızın hiçbir mensubu bu kaos ortamında yer almamıştır. Bu çatışma AKP mensupları ve eylemciler arasında gerçekleşmiştir. Aksi yöndeki haberler tamamen Ülkücü Hareketi bu kaos ortamına çekmeye çalışan provokatörler tarafından yayılmaya çalışılmaktadır.
 
Bu olayda ülkücüleri olayın bir tarafı gibi göstererek, sokağa çekmek isteyenlerin niyetleri aşikârdır. Yeri geldiğinde “Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını" söyleyen ve “Ülkücüleri Fatiha Bilmemekle" suçlayan başbakan, çaresiz kaldığı yerlerde de ülkücülerin yanında olduğu algısını oluşturmaktadır.
 
Ülkemizin bir an önce bu kaos ortamından kurtulmasını temenni ediyor, hayatını kaybeden Burak Can Kahramanoğlu’na Allah’tan Rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz
 
Babasından açıklama Sayfa 3'de
[PAGE]
Dün gece Okmeydanı'nda yaşanan olayda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu, cenazenin getirildiği Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklama yaptı.
 
Acılı baba, " Akşam evde yemeğe geldim. Oğlum da işten geldi. Yemek yedik. Ben çıkıyorum dedim. Benden sonra annesine dışarı çıkıyorum demiş. Annesi de dışarıda olaylar var çıkma demiş. Benim evim ana caddeye yakın. Bizim olduğumuz muhitte olay olmaz. 200 metre yukarıda. Olayların kaynağının olduğu yerde vatandaşlar toplu halde yürüyerek geliyorlar. Işıklarda sönük. Saat 6'da ışıkları söndürdüler. Bunlar da üç arkadaş kol - kola giriyorlar. Caddenin kenarında bunları gözlüyorlar. Onlar, onların üzerine geliyor. Hepsi beş dakikada biten iş. Çocuğun eve gelip, dışarıya çıkıp hadisenin olması hepsi on dakika. 10 dakikanın içerisinde kör kurşun geliyor. İsabet ediyor. Kurşun eylemcilerden gelmiş" dedi. 
 
"Herhangi bir kavga yaşanmış mı" sorusuna baba Karamanoğlu, 
"Hayır bizimkilerde bir şey yok. Bizimkiler sadece onlara bakıyor, merak işte genç çocuklar. 22 yaşında genç çocuk. Merak edip bakıyorlar. Gidiyorlar üç arkadaşıyla beraber. Karanlık tabi. Zifiri karanlık. Mermi nereden geliyor. Olduğu yere yıkılıyor. Yanındaki arkadaşı dürtüyor. Ne oluyor diyor. Ses yok. Düşüyor olduğu yere. Yüzünü vuruyor. Dudağı yarılıyor. Kurşun buradan girmiş, buradan çıkmış. Bedava ölüm. Bir mağazada çalışıyordu. Üç ay oldu askerden geleli. Benim sağla, solla herhangi bir şeyle ilgim yok. Biz hep Türk milletiyiz. Türk'üz. Vatanımız tek. Bu olayları biz tasvip etmiyoruz. Nedir yani. Okmeydanı'nda kırmadıkları dükkan, yer kalmadı. Yaktılar, yıktılar her tarafı. Böyle şey yok. Polis yok. Bir tane polis önlerine çıkıp nereye gidiyorsun arkadaş diyen yoktu. Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Yarın başkasının canı yanar. Yazık, günah bu millete. Bu gençlere yazık. Birlik beraberlik olacağız. " şeklinde cevap verdi.
 
Burak Can Karamanoğlu'nun akrabası Dursun Eker ise "Karşıt gruplar arasında bir çatışma falan yok. Karşıt gruplar arasında bir çatışma oldu çocuk orada öldü gibi bir şeyler var. Öyle bir şey yok. Tamamen Berkin'in cenazesine katılan grupların dağılıp, Okmeydanı'nda taşkınlık yapması ve o sırada tesadüfen bu gençlerle karşılaşması neticesinde hadise. Yani karşıt grup yok, çatışma yok. Bir tarafta değnek var, bir tarafta sopa var, diğer tarafta sopa var, öyle bir şey yok. Tamamen kalabalığın içerisinden tanımadığımız şahısların ateş açması sonucu bizim bir gencimiz vefat etti. Başka vefatlar olmasın, başka canlar yanmasın. Biz taşkınlık çıkmaması için cenazeyi burada değil memleketimizde toprağa vereceğiz. Biz millete sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Lütfen herkes sakin olsun" dedi.

1.20140313101621.gif


Yorumlar (7)
hasan yener 8 yıl önce
Eee ne oldu simdi akp ye yalakalik yapcam diye oldun gittin pisi pisine..bilal paralari gotursun sen kara toprakda yat..
ahmet yilmaz 8 yıl önce
Hasan yener resime iyi bak akp düşmanlığı gözünüzü bile kör etmiş artık önünüzde olup bitenleri bile göremez olmuşsunuz..çocuk eliyle kurt işareti yapıyor sen akp diyorsun... Yazık halinize ..
Hüseyin Karagöz 8 yıl önce
.AKPliler merhumun milliyetçi mesajlarını kullanıp ülkücüleri sokağa dökmek istiyor...Gezi eylemlerinde öldürülen gençlerin çoğu alevi yurttaşlarımız..Recep Tayyip'in bir kere çıkıp başsağlığı dilediğini gördünüz mü?...AKPde mezhep çatışması istiyor beyler...12 yılda PKK ile masaya oturmadan önce terörün zirve yapmasının nedeni işte bu.Ya iç savaşla ya anayasa ile TÜRKİYE PARÇALANACAK..Mehmetçiğin kanı akacak ki PKK ile görüşme dahil ne olursa olsun kan akmasın planı ile yüzlerce askerimiz şehit edildi.Merhum arkadaşımız milliyetçiliği ayaklar altına alanların partisi AKP üyesiydi..AKPliler ülkücülere çağrı yaptı MHP teşkilatları boşuna uyarmadı sokaklar karanlıktır diye...Bu çağırıya uyulması facia olurdu amaçlarına ulaşırlardı aman dikka
Hüseyin Karagöz 8 yıl önce
Türkiyede 12 yıldır mezhepçilik yapan bir AKP var...Ortadoğu politikasını Amerika bunun üzerine kurmuş.İşte İran Şii,Irak,Suriye yönetimi Şii-Alevi...Irakın bombalanması AKP sayesinde İncirlik üssünden oldu milyonlarca müslüman öldü Kürdistan kuruldu...İrana karşı füze radarı kurduk İsraili korumak için.Esad gitsin diye kafa kesen teröristleri destekledi bunlar....Reyhanlıda bombalar patladı çıktı Sunni vatandaşlarımız öldü dediler...Mısırda Esma için ağladılar Türkiyede bu gençleri görmediler...Hadi bu gençleri görmedin ŞEHİTLERE KELLE dedilar ÜÇ BEŞ MEHMETÇİK dediler umursamadılar...Bu genç arkadaşım milliyetçi mesajlar atan fakat milliyetçilik değil PKK ile ortak olan AKPnin üyesidir..
Gökhan Alaca 8 yıl önce
Bu akp lilerin gidecegi yer amerika.
osman osman 8 yıl önce
akp bilerek bunu yapıyor. insanları birbirlerine kırdırıp bakın biz olmazsak kan gövdeyi götürecek imajı yaratmaya çalışıyorlar. bunlarda zerre vicdan yoktur. iktidarları için her şeyi yaparlar. bu ne yahu. ellerinde sopalarla tekbir getirip cenaze güruhunu tahrik ediyorlar. ulan cenaze bu bari cenazede kesin sesinizi.
ilhan sağlam 8 yıl önce
Allah Rahmet Eylesin.

Bu ülke bunu da aşacak, Allah ın izniyle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@