7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Geziciler CHP'yi işgal etti!

Sosyal medya 'OccupyCHP' adı altında örgütlenen çok sayıda genç, CHP Genel Merkezi'nde toplandı ve işgal girişimlerini yaptı. CHP yönetimi de gençlere tam destek verdi. Genel Merkezi'ne gelen gençleri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız,

Gündem 12.04.2014, 16:26
Geziciler CHP'yi işgal etti!
Sosyal medya 'OccupyCHP' adı altında örgütlenen çok sayıda genç, CHP Genel Merkezi'nde toplandı ve işgal girişimlerini yaptı. CHP yönetimi de gençlere tam destek verdi.
 
Genel Merkezi'ne gelen gençleri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, bazı milletvekilleri ve partililer karşıladı.
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı ise Genel Merkezin içinde masalar kurdu ve anketler yaparak gençlerin nasıl bir CHP istediğini sordu. Ayrıca isteyenlerde CHP'ye üye oldu.
 
323176.jpgGençlere destek verdiklerini belirten CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Gezi sürecinden bu yana Türkiye'de önemli toplumsal çıkışları Cumhuriyet Halk Partisi'nde olsun, diğer siyasi partilerinden ziyade, sokaklarda gençler yön verdi. Bugün 12 Nisan, sosyal medyada örgütlenen gençler burada toplandı. Bu arkadaşlar gelip 'Cumhuriyet Halk Partisi'ni biz kendi diliyle, mizahıyla, kendi yeni siyasi anlayışıyla işgal ediyoruz, biz Cumhuriyet Halk Partisi'ne geliyoruz ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençleşmesini ve bir şeylerin değişmesini istiyoruz' dediler. Bizde buna göre hazırlık yaptık. Şunu anlatmakta fayda var. Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir genç olarak 55-60 yaşındaki yaş ortalamasına sahip yönetim kadrosunu çok benimseyen birisi değilim bende. Parti içinde gençlerin en fazla elini tutan sayın genel başkanımız oldu. Bizde bir takım hazırlık yaptık onlarla beraber. Üye ve gönüllü formu hazırladık. Ama her şey den önce iki masada anket var. Eleştiriniz ne, neyi sizinle değiştiribiliriz. Hangi alanda katı koyabilirsiniz diye. Buradan yeni bir enerji çıkartmak istiyorlar. Bu bizim için çok heyecanlı ve sevindirici bir gün. Bugün ben burada farklı bir enerji çıkacağına inanıyorum. Buna kendi örgütümün de sahip çıktığın görüyorum. Sayın genel başkanımızda çok mutlu. Hazırlıkları sayın genel başkanımla birlikte yürüttük" dedi.
 
EN GÜZEL İŞGAL
 
Gençlere destek veren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "30 Mart'ın en büyük kazancı belki bu. Oy verdikleri partiye ve oylarına sahip çıkıyorlar. Bir değişim istiyorlar. Ben şahsen yerimi onlara vermeye hazırım. Çok önemli görüyorum. Heyecanlı buluyorum bunu. Gezi ruhunu, dediklerini tekrar partimizde canlanması daha etkili olmasını bende savunuyorum. Gençlerin gelmesi her açıdan olumlu. Bu işgalde, şimdiye kadar görülmüş işgal. Bizimde saygı duyduğumuz desteklediğimiz bir işgal" dedi.
 
GENÇLİK AŞISI
 
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise şunları söyledi, "Gençler ait oldukları yerde, Cumhuriyet Halk Partisi'nde. Cumhuriyet halk Partisi'de ait olması gereken ellerde bugün. Biz genç milletvekilleri olarak bunu daha önce denedik, ancak tam başarılı olamadık. Bundan sonra bu akın sürdüğü sürece Cumhuriyet Halk Partisi'nin aradığı değişim ve dönümü ve öz eleştiriyi hayata geçirmesini sağlayacaktır. Eleştirileri de haklı görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi bugün kendisine gençlik aşısı yaptırıyor."
 
Toplanan gençler, hava muhalefeti nedeniyle yapacakları forum toplantıları için bahçeyi kullanamadı ve CHP Genel Merkezi'nin toplantı salonunda bir araya geldi. Gençlerin bir kısmı kürsüye bağdaş kurarak oturdu ve eleştirilerini sundular. Gençleri CHP yöneticileri ve milletvekilleri de dinledi.

Yorumlar (1)
mahaza 8 yıl önce
bundan yıllar yıllar önce bedava dağıtılan araziler kimlere verildi, köylerde ağalara toprakları kim verdi, kimin çocukları torpille okul kazandı, kimler kimler neler yaptı, sosyalist halkçı geçinen zenginler zümresi, solcu geçinen alakası olmayan kapitalizmciler, vs. vs.. dam üstünde saksağan vur beline kazmayı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@