7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Gezi Davasında flaş gelişme

Kırklareli’de, Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla izinsiz gösteri ve yürüyüş yaptıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 105 sanıklar polise mukavemet etmedikleri gerekçesiyle beraat etti.21 Şubat 2014 tarihinde Kırklareli’de görülen davanın i

Gündem 04.04.2014, 13:38
Gezi Davasında flaş gelişme

Kırklareli’de, Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla izinsiz gösteri ve yürüyüş yaptıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 105 sanıklar polise mukavemet etmedikleri gerekçesiyle beraat etti.

21 Şubat 2014 tarihinde Kırklareli’de görülen davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Eylemlerde, Toplantı ve Yürüyüş Kanunlarına aykırılık ve polise mukavemet olmadığı gerekçesiyle sanıklardan 84’ü beraat ederken, ilk duruşmaya katılmayan 21 sanığın dosyası tefrik edildi.

Sanıkların avukatı Emrah Arslan, kararın yerinde bir karar olduğunu kaydetti. Arslan, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: ’’Adalet yerini buldu, mücadelemiz devam edecek. Her konuşana dava açılsaydı buradan kimse çıkamazdı. Herkes burada anayasal haklarını kullandı. Arkadaşlarımız ve değerli meslektaşlarımız yazılı savunmalarını yaptıkları için bundan sonraki davalarda da beraat kararı bekliyoruz ve savunmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Burada 16 dava var ve hepsinden beraat kararı almadan dönmeyeceğiz.’’


Yorumlar (1)
Cahit Sağır 8 yıl önce
Gezi parkı ve beraberinde yapılan vurma kırma eylemlerinden açıklanan 170 milyon liralık zarar ziyanı kim karşılayacak.Devlet malına zarar veren bedelini ödemelidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@