banner539

banner526

banner533

banner513

Genelkurmay'dan DEAŞ açıklaması

TSK tarafından yapılan açıklamada, "DEAŞ Terör Örgütü'nün Peşmerge tarafına attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Başika'daki Üs Bölgesine düşmüştür.   DEAŞ terör örgütü ile peşmerge güçlerinin karşılıklı çatışm

Gündem 16.12.2015, 19:26
Genelkurmay'dan DEAŞ açıklaması
TSK tarafından yapılan açıklamada, "DEAŞ Terör Örgütü'nün Peşmerge tarafına attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Başika'daki Üs Bölgesine düşmüştür.
 
DEAŞ terör örgütü ile peşmerge güçlerinin karşılıklı çatışmaları esnasında 4 silah arkadaşımız yaralandı. Tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü hedeflerine obüsler ile misliyle karşılık verilmiştir" denildi.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "16 Aralık 2015 tarihinde; DEAŞ Terör Örgütü ile Peşmerge güçlerinin karşılıklı çatışmaları esnasında, saat 15.10 sularında, DEAŞ Terör Örgütü'nün Peşmerge tarafına attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Başika'daki Üs Bölgesine düşmüştür. Üs Bölgesine düşen mermilerden dolayı dört Kahraman silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmış ve süratle Şırnak Devlet Hastanesi'ne tahliye edilmişlerdir. Tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü hedeflerine obüsler ile misliyle karşılık verilmiştir. Yaşanan bu saldırı birlik güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz." 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@