alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Genelkurmay Başkanı Özel ABD'de

 ABD Genelkurmay Sözcüsü Scott McIllnay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in ABD'yi ziyaretinin, Türk ve ABD ordusu arasındaki köklü ve yakın ilişkinin bir parçası olduğunu bildirdi. McIllnay, yaptığı açıklamada, Orgeneral Özel'in, ABD Genelkurma

Gündem 09.05.2012, 17:02
Genelkurmay Başkanı Özel ABD'de

 

ABD Genelkurmay Sözcüsü Scott McIllnay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in ABD'yi ziyaretinin, Türk ve ABD ordusu arasındaki köklü ve yakın ilişkinin bir parçası olduğunu bildirdi.

 

McIllnay, yaptığı açıklamada, Orgeneral Özel'in, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey'nin daveti üzerine ABD'ye geldiğini belirtti.

 

Sözcü McIllnay, Orgeneral Özel'in ABD ziyareti kapsamında, Virginia eyaletinde Langley Hava Kuvvetleri Üssü, Florida eyaletinde de Key West'teki Deniz Hava Üssü, Tyndall Hava Kuvvetleri Üssü ile Valparaiso'daki Eglin Hava Kuvvetleri Üssü dahil olmak üzere bazı Amerikan üsleri ve komutanlıklarında temaslarda bulunacağı, Eglin'deki üste F-35 Joint Strike Fighter (Müşterek Taarruz Uçağı) hakkında brifing alacağını kaydetti.

 

Orgeneral Özel'in, 10 Mayıs Perşembe günü Arlington Ulusal Mezarlığı'nda Meçhul Asker Anıtı'nda çelenk koyma törenine katılacağını ifade eden McIllnay, Orgeneral Özel'in daha sonra ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'a geçeceğini bildirdi.

 

McIllnay, Orgeneral Özel'in Pentagon'da, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dempsey ile öğle yemeği yiyeceğini, diğer kuvvet komutanlarıyla biraraya geleceğini ve ABD Savunma Bakanı Leon Panetta'yı ofisinde ziyaret edeceğini belirtti.

 

ABD Genelkurmay Sözcüsü McIllnay, Orgeneral Özel'in Perşembe günü son olarak, Orgeneral Dempsey ve eşi Deanie'nin evinde verecekleri akşam yemeğine katılacağını sözlerine ekledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@