Flaş iddia! Bakan Bayraktar görevden alınıyor mu?

İstanbul Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde üç bakanın oğlunun da gözaltına alınması, bütçe görüşmelerinin sona ermesinin ardından yapılacak kabine revizyonuna yeni bir boyut kazandırdı. Bakan Bayraktar ile birlikte 3 Bakan'ın bakanlıklar

 Flaş iddia! Bakan Bayraktar görevden alınıyor mu?

İstanbul Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde üç bakanın oğlunun da gözaltına alınması, bütçe görüşmelerinin sona ermesinin ardından yapılacak kabine revizyonuna yeni bir boyut kazandırdı. Bakan Bayraktar ile birlikte 3 Bakan'ın bakanlıklarının tehlikede olduğu iddia edildi.

Kabine revizyonu çerçevesinde kulislerde konuşulan senaryolardan biri de, 3+3+3 formülü. Buna göre; belediye başkanı adayı olacak üç bakanın yerine yeni atama yapılırken, 3 bakanlıkta da değişiklik yapılacak. Operasyonun ardından oğlu gözaltına alınan üç bakanın da kabine dışı kalabilmesi ihtimali konuşulmaya başlandı. Kulislerde, 9 bakanın kabine dışında kalabileceği değerlendirmeleri yapılıyor. Oğlu gözaltına alınan üç bakanın kabinede kalması veya gitmesi konusundaki kararı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı istişarelerin vereceği yorumu öne çıkıyor.

ÜÇ BAKAN ADAY

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise Hatay Belediye Başkanı adayı olarak ilan edildi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da, Ak Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu duyuruldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yerel seçimlerde aday olacak bakanların görevlerinden istifa etmesine gerek olmadığı yönünde oy birliğiyle karar verdiğini duyurmuştu. Ancak hükümetin, YSK'nın bu kararına rağmen kabinede Aralık ayında içinde önemli bir revizyon yapacağı, en azından aday bakanları hükümet dışında bırakacağı ortaya çıktı. Erdoğan, kabine revizyonunu bütçe görüşmelerine endekslemişti. Bütçe görüşmeleri, cuma günü sona erecek. Böylece kabine revizyonu süreci başlayacak.

ÜÇ BAKAN GİDECEK Mİ?

Kulislerde geçen hafta dile getirilen senaryolardan biri de, 3 artı 3 formülüydü. Buna göre; üç aday bakanın yerine atama yapılacaktı. Ayrıca üç bakanlıkta daha değişikliğe gidelecekti. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlunun İstanbul savcılığının başlattığı operasyonda gözaltına alınması, bu senoryonun 3+3+3 olarak güncellenmesine neden oldu. Bu senoryaya göre, 9 dolayında bakanın kabine dışında kalabileceği konuşuluyor. Erdoğan'ın Güler, Çağlayan ve Bayraktar'ı kabine dışında bırakıp bırakmayacağı konusundaki kararını, yapacağı istişarelerin ardından vereceği yorumları yapılıyor.

KÖŞK'E ÇIKIYOR

Erdoğan, bugün Çankaya Köşkü'ne çıkacak. Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile revizyon taslağı üzerinde değerlendirmede bulunması bekleniyor. Kulislerde merak edilen konulardan biri de, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın görevinin sürüp sürmeyeceği. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na kaydırılacağı konuşulurken, Fatma Şahin'in bırakacağı koltuk için Halide İncekara ile Fazilet Dağcı'nın isimleri geçiyor.

BİR YILDA İKİ REVİZYON

61. Hükümet, 6 temmuz 2011'de kurulmuştu. Bakanlar Kurulu'nda, Ocak ayında değişiklik yapılmış ve bakanlar İdris Naim Şahin, Ertuğrul Günay, Ömer Dinçer ve Recep Akdağ kabine dışında kalmıştı. Böylece bir yıl içinde Bakanlar Kurulu'nda iki revizyon yapılmış olacak.
 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
h.e.
h.e. - 6 yıl Önce

cok iyi olur bu zaten recebin önünde diz cökerek trabzonun karizmasini cizdirdi. böylelikle trabzon bu ince ayarcidan kurtulmus olur.

AHMED KARAKAYA
AHMED KARAKAYA - 6 yıl Önce

kendi istifa etmeli..15-20 gün önce öyle birşey varsa anında istifa ederim demişti.

Felix Tartum
Felix Tartum - 6 yıl Önce

Utanmaz adam

GÜMÜŞHANELİ
GÜMÜŞHANELİ - 6 yıl Önce

Başbakan kendi evladı da olsa bu pislikleri kabineden ve etrafından temizlemelidir. Japonya her zaman örneğimiz olmalıdır. En küçük şaibede bile adamlar dürüstlüklerinden harakiri yaparken bizimkiler deveyi hamuduyla götürüyorlar. Allah ıslah etsin....

burak egemen
burak egemen - 6 yıl Önce

akepeliler neredesiniz? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğunu yaptınız tebrikler yine bir konuda birinci siz oldunuz. Keşke bu akapeye oy verenlerin tc kimlik numaraları duvarlara asılsa da yıllar sonra bizim torunlarımız ile bunların torunları birbirine karışmasa, muhattap olmasa.

MURAT BAŞKAN
MURAT BAŞKAN - 6 yıl Önce

özellikle ankarada baya iyi durumda imişler ayrıca bir kişi daha var oğlundan dolayı başı yanacak onada sıra gelir

Reisoglu
Reisoglu - 6 yıl Önce

Kilictaroglunun amerika ziyaretinden sadece bu operasyon cikabildi desene, bu operasyo AKP yi yipratmaya yetmez, hatta dahada güclendirir. NSA dinlemelerden topladigi delillerin türkiye ile ilgili olan bir kismini Kilictaroglunun yardim istemesi üzerine bir firsat bilip sevislemesi sonucu derin devletin katkilari ile kendilerince AKP ye bir operasyon yaptilar. Halk bankasinin Iran Ambargosunu delmesini Amerika icine yedirememisti cünkü türkiye amerikaya boyun egmemisti. Icimizdeki hainler bunu firsat bilip secimlerden önce kendi hesaplarinca durumu kendi lehlerine ceviirmeye calisiyor.

Sefa
Sefa - 6 yıl Önce

sitenize yorum yazmamaya karar vermiştim ama eski günler hatırına üzüntünüzü paylaşmak istedim.ne oldu sizin recep'e ?çaldıkları paralarla diyarbakır'a cami mi inşa edecekler,gene arkasındasınız dimi hırsızların,!


SIRADAKİ HABER