banner539

banner526

banner533

banner513

Flaş! Balıkesir Belediye Başkanı istifa etti

İstifa furyasının son halkasıydı. Gözyaşlarıyla görevini ve partisini bıraktı.

Gündem 30.10.2017, 17:25
Flaş! Balıkesir Belediye Başkanı istifa etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Edip Uğur, düzenlediği basın toplantısında, görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Uğur, açıklaması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, bugün saat 17.00'de kongre merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, görevinden ve partisinden istifa ettiğini duyurdu.

"AK PARTİ'DE SİYASET YAPMA İMKANIM KALMADI"

"Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ve fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide vatan müdahaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. Dolayısıyla AK Parti'de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır. Gelinen bu durumda partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılma noktasına gelmiş, getirilmiş bulunmaktayım.

HEM PARTİDEN HEM BAŞKANLIKTAN AYRILDI

Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum.

"ÜZGÜNÜM, KIRGINIM AMA HUZURLUYUM"

İnancım ve itikatım gereği olanda hayır vardır. Üzgün, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Balıkesir sevdalısı olarak şehrime, hemşehrilerime hizmet etme gayreti içerisinde oldum. Hepinize, bütün hemşehrilerime, yol arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma ve bu uzun mesai yıllarında bana destek olan aile teşekkür ediyorum. Ve Allah'a ısmarladık diyorum, hoşça kalın." 


Edip Uğur'un istifasını açıklarken, duygulanıp gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 

 
Yorumlar (10)
mehmet. 3 yıl önce
Demokrasi bu olsa gerek .
Halkin sectigini saray emirlen indiriyor.!!
mehmet 3 yıl önce
adam tehdit edildim diyor suç teşkil eder savcılar göreve
Hasan keleş 3 yıl önce
Zaten Akparti partimidir bir kişinin otur kalk dediği cemaat.
akçbat 3 yıl önce
Darısı bizimkinin başına
Ugur s. 3 yıl önce
Padişahınız böyle buyurmuş, az bile size.kendi düşen ağlamaz
Mikail Güneş 3 yıl önce
Ümmetin lideri istifa et diyorsa edeceksin.Reis ne diyorsa ne yapıyorsa en iyisini ve memleket için en hayırlısını yapar.Bizlere sorgulamak ve itaatsizlik düşmez.
hhh 3 yıl önce
secimle gelen emirle gider
Gandırıldık 3 yıl önce
Geç uyandık bu başkanlık sistemi diş güçlerin oyunu. Reisimiz Tayyip Erdoğan bu oyunu çözecektir. Bize sorgulamak duşmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@