7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Fethullah Gülen'den 50 bin Liralık Dava

Fethullah Gülen, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e, 50 bin TL’lik tazminat davası açtı. Gülen’in, “Cemaat artık bitmiştir” sözlerinden dolayı Başbakan Yardımcısı İşler’e dava açtığı öğrenildi.Fethullah Gülen, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e tazmin

Gündem 03.04.2014, 13:49
Fethullah Gülen'den 50 bin Liralık Dava

Fethullah Gülen, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e, 50 bin TL’lik tazminat davası açtı. Gülen’in, “Cemaat artık bitmiştir” sözlerinden dolayı Başbakan Yardımcısı İşler’e dava açtığı öğrenildi.

Fethullah Gülen, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e tazminat davası açtı. Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verilen dilekçede, Başbakan Yardımcısı İşlerin’in, 17 Mart tarihinde bazı gazetelerde yer alan açıklamalarının Gülen’e hareket içeren ifadeler olduğu iddia edildi.

Gülen’in avukatı tarafından verilen dava dilekçesinde Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in, “Maalesef bizde cemaat bir akıl tutulması yaşıyor. Cemaat artık bitmiştir, bir başka yapı ortaya çıkmıştır. Yakın tarihimizde ne kadar kirli ve karanlık iş varsa, tehdit ve şantaj yaşanmışsa, arkasında bu yapının olduğu anlaşılmıştır. Artık karşımızda cemaat değil bir çete var. Devleti ele geçirmeye çalışan bir örgütle karşı karşıyayız. MGK da bu yapıyı tehdit olarak görmeye başladı. Bu çete Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal ve milletimizin beka sorunu haline gelmiştir“ sözlerinin müvekkili Fethullah Gülen’e hakaret olduğu savunuldu.

Dava dilekçesinde, “17 Aralık 2013 yılında yapılan bir soruşturma işlemi sonrasında , Başbakan ve hükümet partisi mensupları tarafından illegal bir örgüt tanımlaması yapılmaktadır. Bu tanımlamaya göre ‘paralel devlet’ denilen illegal bir yapının ne kadar hukuka aykırı iş varsa yaptığı iddia edilmektedir. Bu paralel yapının liderinin de müvekkilimin olduğu iddia edilmektedir. Paralel devlet iddiası ve müvekkilimin örgüt lideri olduğu iddiası açık bir iftiradır” ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (1)
ali duran 8 yıl önce
Parası çok az zavallının 50 bin lirays muhtaç kalmış yazık.Kıtmir,Kıtmir,Kıtmir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@