7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Facebook ve Youtube kapatılacak mı?

Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Youtube ve Facebook'u kapatabiliriz açıklamasıyla ilgili, gerçek hayatta suç olan her şeyin sanal hayatta da suç olduğunu belirtti. Başbakan ve Bakanların, özel haya

Gündem 07.03.2014, 12:07
Facebook ve Youtube kapatılacak mı?
Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Youtube ve Facebook'u kapatabiliriz açıklamasıyla ilgili, gerçek hayatta suç olan her şeyin sanal hayatta da suç olduğunu belirtti.
 
Başbakan ve Bakanların, özel hayatları ve onlara yapılan hakaretlerin yayınlanmasının dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemeyeceğini ifade eden Elvan, "Bu konuda bu tür şirketlerimizin çok daha dikkatli, çok daha hızlı hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum."dedi.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait helikopter ile Ermenek Devlet Hastanesi 100 yataklı ek binanın temel atma törenine katılmak için memleketi Karaman'ın Ermenek İlçesi'ne geldi.
 
Karayolları inşaat şantiyesinde Karaman Valisi Murat Koca ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Elvan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.
 
YOUTUBE VE FACEBOOK'UN KAPATILMASI
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün katıldığı bir televizyon programında Youtube ve Facebooku kapatabiliriz şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine Bakan Elvan, dünyanın hiçbir yerinde başbakan ve bakanları alçakça saldırıların olmadığını ifade etti. Elvan, şunları söyledi:
 
"Sayın Başbakanımızın ifade ettiği husus şu: Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen alçakça saldırılar var. Dünyanın hangi ülkesine gitseniz, bu ülkenin başbakanına, bakanlarına, ailesine, küfürler hakaretler, ağza alınmayacak ifadeler olmaz. Maalesef bunların hepsi internet ortamında yer alıyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu tür uygulamaya müsaade edilmez. Bu konuda, bu tür şirketlerimizin çok daha dikkatli, çok daha hızlı hareket etmesi gerektiğini düşürüyorum. Düşünün sizin ailenizin, özel yaşantınızın hemen her şeyi konu oluyor. Bunun ötesinde ağza alınmayacak, hatta okumaktan bile utanacağınız ifadeler yer alıyor. Bizim şahsımızla alakalı bu tür şeyler söz konusu oluyor. Bunları yadırgıyoruz. Bunlar gerçekten bizlere yakışmayan şeyler, hele hele bu milletin ahlaki değerlerine yakışmıyor bu hususlar."
 
MUHALEFET PARTİLERİ SİYASET ARACI OLARAK KULLANMAMALI
 
Muhalefet partilerini eleştiren Bakan Elvan, şöyle konuştu:
 
"Böyle bir şey yok. Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin, bu tür hususlarla karşı karşıya kalmak mümkün değil. Eğer böyle bir şey olsa, anında bunun engellenmesi yapılır. Düşünün Başbakan'a, Cumhurbaşkanı'na küfür edilecek, olmadık hakaretler yapılacak, yasa dışı bir takım görüntüler alınıp ve bunlar servis edilecek, bunları da biz içimize sindireceğiz. Böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şey olamaz. Sadece bizim değil, muhalefet partilerinin de bu konuda tepki göstermesi gerekir.
 
Ama maalesef onlar bunu siyaset aracı olarak kullanıyorlar. Bu son derece yanlış. Elimizde malzemeler geçti biz bu malzemeleri kullanalım, eh yarına Allah kerim, böyle bir anlayış olamaz. Gerçek hayatta suç olan her şey, sanal hayatta da suçtur.
 
KAPANACAK MI?
 
Bakan Elvan, 'süreç içinde kapatılma olabilir mi? 'şeklinde soruyu ise cevapsız bırakıp makam aracına bilenerek temel atma töreninin yapılacağı alana gitti.

Yorumlar (4)
cengiz yardım 8 yıl önce
her yer tayyip her yer yolsuzluk...
ali duran 8 yıl önce
vallah bu başbakan kapatır abiiiiiiiiiii
misafir. 8 yıl önce
bilal babasından Facebook la Youtubu almasını ister, babası da az sabret oğlum otuz marttan sonra onları da ucuza kapatırız der
adil türk 8 yıl önce
Doğal muhhabbeti unuttuk.Caddelerde gençler ellerinde akıllı telefonlar ,Yürürken bile telefonla uğraşıyor.Yaşadığını bile unutuyorlar.Varsa yoksa mesaj varsa yoksa internet.

Lanet olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@