Et fiyatlarında ne kadar artış olacak?

 Bu uygulamayla daha kaliteli et yenilecek ama fiyatlarda da önemli ölçüde değişiklik olacak gibi...Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, et ürünlerinde karışımın yasaklanmasına ilişkin, ''Artık karışım yapılamayacağı için fiy

Et fiyatlarında ne kadar artış olacak?

 Bu uygulamayla daha kaliteli et yenilecek ama fiyatlarda da önemli ölçüde değişiklik olacak gibi...

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, et ürünlerinde karışımın yasaklanmasına ilişkin, ''Artık karışım yapılamayacağı için fiyatlarda artış olabilir ancak daha kaliteli et tüketilecek'' dedi.

Tunç, ''Türk Gıda Kodeksi Et ve Et ürünleri Tebliği''ne ilişkin yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu tebliğini olumlu karşıladıklarını anlattı.

Karışımlı ürünlerin insan sağlığına zarar verdiğine işaret eden Tunç, bu şekilde çok sayıda firmanın haksız kazanç elde ettiğini dile getirdi.

YAPILAN EN GÜZEL İŞLERDEN BİRİ

Tunç, uygulamaya destek verdiklerini belirterek, ''Bu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, son dönemde yaptığı en güzel işlerden birisidir. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bakanlığımız, vatandaşın sağlıklı et tüketmesi için taşın altına elini değil, adeta vücudunu koydu'' dedi.

Bu şekilde üretim yapan firmaların artık kaliteli üretime geçmek zorunda kalacağına işaret eden Tunç, et ürünlerindeki kalitenin bu şekilde artacağını kaydetti.

Tunç, sağlıksız üretim yapan firmaların halka duyurulmasının önemine değinerek, ''Önceden denetimler yapılıyordu fakat halka duyurmada sıkıntı vardı. Şimdi sağlıksız üretim yapan firmalar anında halka duyuruluyor. Böyle olunca da sağlıksız koşullarda üretim yapmaya kimsenin cesareti kalmadı. Bunun sonucunda halkımız, sağlıklı et tüketebilecek'' diye konuştu.

SOFRALARDA KALİTELİ ET OLACAK

Karışımlı ürünlerin ucuz fiyata satıldığını anlatan Tunç, bu ürünlerin ucuz olduğu kadar kalitesiz olduğunu savundu.

''Kanatlı hayvan ürünleri artık dana etine karıştırılmayacak'' diyen Tunç, ''Bu uygulama sayesinde sokakta, pazarlarda 5 liraya sucuk görülemeyecek artık. İnsanlar gerçekten dana etinden sucuk alacak. Bu şekilde vatandaşımız geçmişteki sucuğun tadını yeniden alacak. Tekrar sofralarda, kaliteli ve sağlıklı ürünler bulunacak'' ifadelerini kullandı.

Tunç, uygulamanın fiyat artışını da beraberinde getirebileceğine dikkati çekerek, ''Eskiden sucuğun içinde tavuk kemiğinden elde edilen madde bile vardı. Artık karışım yapılamayacağı için fiyatlarda artış olabilir ancak daha kaliteli et tüketilecek'' dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Vatandaş nasıl alacak.Hanki maaşla hanki bütçeyle .Güldürmeyin insanı.Enflasyon rakamlarını çarpıtarak Vatandaşları resmen soyuyorlar.Açlığa sefalete mahkum ediyorlar.Yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

banner441