Erzurum'da KCK operasyonu

Erzurum'un Karayazı İlçesi'nde, PKK'nın gizli şehir yapılanması KCK'ya yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.Karayazı'da, PKK/KCK terör örgütü mensuplarına lojistik ve yaşam malzemesi temin ettikleri, örgütün eylemleri için keşif faaliyetin

Gündem 30.11.2012, 17:27
Erzurum'da KCK operasyonu

Erzurum'un Karayazı İlçesi'nde, PKK'nın gizli şehir yapılanması KCK'ya yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Karayazı'da, PKK/KCK terör örgütü mensuplarına lojistik ve yaşam malzemesi temin ettikleri, örgütün eylemleri için keşif faaliyetinde bulundukları iddiasıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile 15 ay süren bir çalışma yapıldı. Erzurum ve İstanbul Emniyet Müdürlükleri, geçen 27 Kasım'da saat 05.30'da eş zamanlı operasyon düzenledi.
 
AK Parti Karayazı İlçe Başkanı'nın otomobiline bomba konulması, Elmalıdere Jandarma Karakolu'na yapılan silahlı saldırı, Özel Harekat polislerinin geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılması, Muş'un Malazgirt İlçesi'nde güvenlik güçleri ile girilen silahlı çatışma, örgüt mensuplarının barınması için yer ve yaşamsal malzeme temin edilmesi, teröristlere katılmak üzere eleman aktarımında bulunulması eylemlerine katılan 10 kişi gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınan şüphelilerin ev, işyeri ve otomobillerinde yapılan aramada, tabanca, şarjör, bombalama eylemlerinde kullanılan akü, fişek ile örgütsel doküman ele geçirildi. Haklarında silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri bulundurma, tehdit suçlarından kayıtları bulunan S.K., İ.K., Ç.K., E.K., İ.Ş., A.K., R.K., H.K., Y.Ü. ve S.G., bugün adliyeye sevk edildi. 10 şüphelinin savcılıkta sorguları devam ediyor.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@