Erdoğan'dan sert mesajlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekvador Devlet Başkanı ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; Bölge gerçekten sancılı bir dönemden geçiyor. Suriye krizi 2.dünya savaşından sonraki en büyük insani trajediye yol

Gündem 04.02.2016, 21:58
Erdoğan'dan sert mesajlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekvador Devlet Başkanı ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bölge gerçekten sancılı bir dönemden geçiyor. Suriye krizi 2.dünya savaşından sonraki en büyük insani trajediye yol açmış durumda...

Ülkemizde sadece Suriye'den gelen 2 milyon 700 bin mülteci vardır.

Cenevre görüşmeleri dün ertelendi. Bu görüşmeler devam ederken Suriye halkına yönelik hava saldırısı ve bombardıman devam ediyordu.

Avrupalı dostlarımız bizden mülteci akımını durdurmamızı istiyor. Rusya bu insanları bombalarken insanların oradan kaçmaktan başka bir yolu olabilir mi? Bu saldırıların durdurulması gerekmiyor mu? Bu saldırıları durduramayan dünya bizden mülteci akınını durdurmamızı bekliyor.

Cenevre'den umudu olan var mı? Burada kurulan tuzağa muhalefet düşmeyecektir. Biz şuana kadar 9 milyar dolarlık harcama yaptık. Belediye ve STK harcamalarını saymadan söylüyorum.

Tüm bunlar olurken BM'den bize gelen destek sadece 425 milyon dolar!

Şehirler, kütüphaneler, ibadethanler tamamen harap olmuştur. Sormak lazım. UNESCO nerede?

Tarih yok oluyor. Kültür yok oluyor. Dünyayı ayağa kaldıranlar 400 bin insanın öldüğü tarihi mirasların yok olduğu bir yerde sesleri çıkmıyor.

Yorumlar (2)
ali duran 5 yıl önce
Solcular dinsiz donsuzlar ne kadar Pkk sempatizanı varsa bu adamdan nefret ediyorlar, durum çok vahim bu Erdoğan bunlara ne yapmış bu kadar anlamadım gitti
Tamer 5 yıl önce
Iyi işler dogru işler yapani pek kimse sevmez. Allahin sevdigi bir kul olmaktan başka güzel şey yoktur. Zaten hepimizin gidecegi yer ayni, bu dünyada rüyada oldugumuzu unutmayalim. Allah iyilerin yanindadir. Sayin başbakanimizin cumhurbaşkanimizin allah yar ve yardimcisi olsun yolunuz acik ve aydinlik olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@