Erdoğan'dan flaş Ankara açıklaması!

Erdoğan, açıklamasında,"Türkiye’nin, terörle mücadelesinde verdiği kayıplara yenilerinineklenmesi, milletçe yüreğimizi yaralamakta, sabrımızı zorlamaktadır.Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştirenpiyonlarla ve onların arkasında

Gündem 17.02.2016, 22:29
Erdoğan'dan flaş Ankara açıklaması!
Erdoğan, açıklamasında,"Türkiye’nin, terörle mücadelesinde verdiği kayıplara yenilerinineklenmesi, milletçe yüreğimizi yaralamakta, sabrımızı zorlamaktadır.Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştirenpiyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün dahakararlı bir şekilde sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.
 
Erdoğan'ın terör saldırısıyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle: 
 
“17 Şubat 2016 Çarşamba günü, saat 18.31’de, Ankara’da, İnönü Bulvarı üzerindeki trafik ışıklarında, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik olduğu anlaşılan bombalı bir saldırı meydana gelmiştir.
 
Bu saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.
 
Aynı saldırıda yaralanan Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum.
 
Türkiye’nin, terörle mücadelesinde verdiği kayıplara yenilerinin eklenmesi, milletçe yüreğimizi yaralamakta, sabrımızı zorlamaktadır.
Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.
 
MİSLİYLE KARŞILIK
 
Birliğimize, beraberliğimize, geleceğimize yönelik olarak, sınırlarımız dışında ve içinde gerçekleşen saldırılara misliyle karşılık verme konusundaki kararlılığımız, bu tür eylemlerle daha da güçlenmektedir. Türkiye’nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir.
 
TERÖR ÖRGÜTÜNÜ KULLANANLAR...
 
Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi ve milletimizi hedeflerinden uzaklaştırabileceklerini sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir.
Her şehidimiz ve her gazimiz, bu toprakların ilelebet Vatanımız olduğunun, bayrağımızın inmeyeceğinin, ezanlarımızın susmayacağının, ülkemizin bölünmeyeceğinin, devletimizin yıkılmayacağının birer ispatıdır.
 
‘Toprağın eğer uğrunda ölen varsa vatan olduğu’ inancı, 79 milyon vatandaşımızın kalbine, sarsılmaz bir inanç olarak adeta kazınmıştır. Terörle mücadele konusunda uzun ve acı tecrübelerle dolu bir geçmişi bulunan Türkiye, Allah’ın izniyle, bu saldırıların da üstesinden gelecektir.
 
KAYIPLAR MÜCADELE AZMİMİZİ BİLİYOR
 
Gerek son saldırıda, gerekse daha önceki saldırılarla ve çatışmalarda verdiğimiz kayıplar, içimizi yaksa da mücadele azmimizi biliyor, bizi daha fazla gayret göstermeye yöneltiyor. Bir kez daha Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."
Yorumlar (12)
Türkyılmaz 5 yıl önce
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz.Misilleme yapılacakmış demekki yapanları tanıyorlar
Hüseyin Karagöz 5 yıl önce
AKP Irak savaşında ABD tarafındaydı. 1 Mart tezkeresi geçsin ABD askerleri Türkiye topraklarını kullansın diye.. ABDnin amacı 22 İslam ülkesinde sınır ve rejimleri değiştirmekti....Irak,Afganistan işgalle Libya,Suriye gibi ülkeler iç savaş ve terörle dizayn edilmeye başlandı...Türkiyede süreç terör,açılım,anayasa değişikliği ve başkanlık süreciyle yürütülmek isteniyor..Irak parçalandı Suriye bitirildi..Hedef Barzanistan!.Türkiye terör azdıdırıldı açılımla..PKK terörü ile Oslo,Habur,Diyarbakırda devlete meydan okudular.PKKyı PYDyi muhatap alanlar açılım yapanlar Suriyee karşı destekleyenler şimdi atıp tutuyor...Olan masum halkımıza alıyor.Seçimlerden PKK açılımcıları PKK yandaşları çıkyorsa ne diyeyim...Allah akıl fikir versin bu millete....
Harun Eski 5 yıl önce
Kunusdukca batiyoruz sanki kendisi ondört senedir bu ülkeyi yönetmiyor olup bitenden hic sorumlu degil ortalama memlekette hergün onbes insan ölüyor sekse öncesinden beter oldu ülke hala atip tutuyor olmuyor bu ülkeyi bunlar yönetemiyorlar herseyi berbat ettiler utanmadan tudurdu baskanlida baskanli sanki kendisi bulunmaz hint kumasi allah bizi bundan kurtarsi
ali duran 5 yıl önce
Yedi düvel Orta Doğuda Türkiyede girmek isteyince kimse istemiyor yok sen girme diyorlar.Ecdadımın kanının döküldüğü her karış toprağı dava etmeye hakkım var üstelih sünni müslümanlar Haçlılar eliyle taşeron örgütler tarafında sistematik olarak katlediliyorsa.İslami akaitte güçlü olduğun zaman geçmişte darül İslam olmuş her karış toprağı dava etmeye geri almaya hakkın var, dava etmemek Allah katında ahirette hasab getirir, bir müslüman zulüm olan İslam toprağına sırtını çevirirse büyük vebal altına girer ahirette hesabını veremez.Şimdi anladınızmı kara cahiller Harun Eski ve Hüseyin Karagöz
ali duran 5 yıl önce
Yav Suriyeye gir PYD'yi, Daeş'i yok et Avrupanın Amerikanın bu sefer Suriyeye girme bahanesi ortadan kalkar bakalım ozaman ne halt edecekler.Hiç korkma bunlar parasına kıyıpta Orta Doğuya asker gönderemez o devirler geçti ancak böyle taşeon terör örgütlerini kullanıyorlar.Rusyayı bile dize getiririz
hüsyin dikmen 5 yıl önce
İstifa diye bir olgu vardır ama ne Cumhurbaşkanı nede Hükümet böyle bir şeyi.bilir.ayıptır ayıp.
Ayhan Usta 5 yıl önce
Akp Miiletimizi Böldü.Yordu.Bitirdi.artık cekin gidin.Türk milleti sizden bıktı.
mahmut selvi 5 yıl önce
Yürütdüğünüz siyasetin iflasıdır bu.Akp yağcılarının gözleri kör olmuş.Ülkemiz elden gidiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@