banner536

banner526

banner533

Erdoğan:Bunlar sülük gibi...

Başbakan Erdoğan Manisa'nın Salihli ilçesinde toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.Adalet Bakanlığı'ndaki HSYK'yı denetleyen yetkiyi kaldırmakla yanlış yaptıklarını belirten Erdoğan "Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan dene

Gündem 29.12.2013, 16:38
Erdoğan:Bunlar sülük gibi...

Başbakan Erdoğan Manisa'nın Salihli ilçesinde toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Adalet Bakanlığı'ndaki HSYK'yı denetleyen yetkiyi kaldırmakla yanlış yaptıklarını belirten Erdoğan "Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı'ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Şimdi de aynı oyun oynanıyor. Birilerinin faiz lobisinde, bakın Salihli'de de bu lobilere dikkat edin. Tefecilerin oyununa gelmeyin. Bunlar sülük, sülük. Gerçekten işlevi çok önemli olan bir varlıktır. Ama bunlar sülük gibi değil, sülük kirli kanları emer. Bunlar ise faydalı olanı, kime vatandaşıma, onu emip alıyorlar.

"ÇİFTÇİ KARDEŞİM BÖYLE ÇÖKÜYOR"

Vatandaşın cebindeki emeğini alıyorlar. Acımasızca alıyorlar. Benim çöken çiftçi kardeşim böyle çöküyor. Memurum işçim faiz lobileriyle çöküyor.

Bir tane savcı bulacaksın. Yurt içinden yurtdışından el ele bir kumpas. Başsavcının açıklamasını duydunuz değil mi? Sen nasıl olurda medyaya bilgi belge sızdırırsın diye. Maalesef yargının içinde de çürükler var. yürütmenin yok mu? Yürütmenin içinde de var. bunları buldukça biz temizliyoruz. Bunu kim yapacak HSYK'nın yapması lazım. HSYK da yetkilerini farklı kullanmaya başladı. HSYK başsavcının açıklamasından sonra kalkıyor Danıştay'ı baskıya alıyor.

"ORADA YANLIŞ YAPMIŞIZ"

Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı'ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız. Eğer şu anda anayasayı değiştirecek bir Güce sahip olduğumuz anda bu değişikliği yapmak durumundayız. Herkes denetlenecek, bu beyler denetlenmeyecek, demek ki olmuyor böyle bu iş. Bu beylerin de denetlenmesi gerekiyor.

"SEN KİMİN SAVCISISIN?"

Sen kimin savcısısın? Sen iddia makamısın. Kim adına? Millet adına. Sen nasıl masum insanlar hakkında dosya düzenler, yalan yanlış dosyaları medyaya sızdırarak o insanları gölgelemeye kalkarsın? Böyle bir yetki olamaz. Şurada 11 gün içinde bu ülkenin zararı 120 milyar dolar. Kim verecek bunun hesabını? Soruyorum. Onun için ekranları başındaki milletime sesleniyorum. 30 Mart bir milattır. Bu hesabı millet soracak.

"HAKİMLER BAĞIMSIZDIR"

Hâkimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdanî kanaatlerine göre hüküm verirler. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hâkimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz.

Görülmekte olan bir dava hakkında Yasama Meclisinde yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili soru sorulamaz, görüşme yapılamaz veya herhangi bir beyanda bulunulamaz. Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
turgay çavga 7 yıl önce
Bütün bu olumsuzlukları savcılar yapıyor.Mazotu 5 liraya çıkardılar,asgari ücreti onlar gıdım gıdım arttırıyorlar,dış borcu 600 milyar dolara çıkardılar elde ne var ne yok sattılar,İmralı'daki katil ile onlar görüşüyolar velhasıl memlekette ne kadar kötülük varsa müsebbibi savcılardır.Sultanımız,hünkarımız sütten çıkmış AK kaşıktır.
tuncay türk 7 yıl önce
sizden daha büyük sülük mü var ? Allah islam ayağına malı götürüyorsunuz. o kadar zamandır iktidardasın daha bir kere devlet adamı gibi birleştirici, herkesi kucaklayan bir müslüman hoşgörüsüne uyan konuşmanı demecini görmedim duymadım. senin ruh sağlığın bozulmuş hele hırsızlıklarınız yolsuzluklarınız ortaya çıktı iyice panik halindesin günde 3 4 miting yapıyorsun utanmasanız evin içinde bile miting yapacaksınız. anca ona buna çat bağır çağır sanki iktidar sen değilsin muhalefet lideri mübarek. herşey tamam da kardeşim herkes hepimiz suçlu, peki hırsızın hiç mi suçu yok ? böyle seçmene böyle lider yapacak bir şey yok
ali yıldız 7 yıl önce
bunlar yapışmışlar devletin kasasına bir türlü bırakmıyorlar...aynı eski bakanlarınızın çocukları gibi
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
Ergenekon Balyoz darbe operasyonu çeteler Türkiye bağırsak temizliyor diye diye komutanları subayları içeri aldınız PKK ile anlaştınız...O davalarda bedel ödüyorlar dediniz cumhuriyet tarihinin en büyük hesaplaşması dediniz Ergenekonda savcıyız savcı makamı milletin makamıdır dediniz Türk Ordusu terör örgütü olarak suçlanır Genelkurmay Başkanı terörist ilan edilirken alkışladınız..Şimdi bu savcılar AKPnin bakanlarına dokununca kötü oldu*...Çünkü savcı 2.operasyonda Tayyip Erdoğanın oğlunun gözaltına alınmasını istedi...Çünkü burada Microsoft tarafından belgelenen sahte CD sahte belge yok...Bildiğin dolarlar eurolar fışkırıyor...Mesela Tayyip Erdoğanın oğlu İsraille 5 gemiciği ile ticaret yapıyor bu 5 gemiciğin kaynağı nedir?..Sülük mü?
tuncay türk 7 yıl önce
hüseyin kardeş gemicikler 6 oldu düzeltme ihtiyacı duydum lütfen koca başbakanın oğlunun mal varlığını az göstermek sana yakışmaz...koca dünya lideri tayyip erdoğan...nasıl dünya lideriyse dünya da tek dostu peşmerge barzani ? ha birde zerdüşt apo var içerde eşbaşkanımız...
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
İLLEGAL ÖRGÜT ilan ettiğiniz eski ortaklarınız subayları içeri alır devlete sızarken dünya lideri bölgesel güç olduğunuz için mi ses çıkarmadınız. Yoksa çapulcu dediğiniz Barzani,görüşmüyoruz dediğiniz PKK terörünün başı bebek katili ile görüşmelerinizden dolayı mı göremediniz bu illegal dediğiniz örgütü...diye soran olmadı..Davosta kahraman ilan edilen bu kişi TEPKİM MODERATÖRE demiş ve oğlu 6 gemisi ile İSRAİL ile ticaret yapmakta.2 YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ var OECDde İSRAİLE EVET OYU VERMİŞTİR mayınlı arazileri İsraile satmak istemişti..Böyle bir Amerikanın BOP EŞBAŞKANINI İsrail niye devirmek istesin?Zerdüşt dediği İslam ve Türk düşmanı PKKlılarla ANAYASA yapıyor.Dokunulmazlıklarını kaldıracağı BDPlilerle elele.Ne diyorsa tersini yapan biri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@