banner556

>

Erdoğan: Konuları saptırmayalım

Başbakan Tayyip Erdoğan, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile dokuz BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık fezlekesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fikir ayrılıklarının olup olmadığının sorulması üzerin

Gündem 28.11.2012, 20:03
Erdoğan: Konuları saptırmayalım

Başbakan Tayyip Erdoğan, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile dokuz BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık fezlekesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fikir ayrılıklarının olup olmadığının sorulması üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Başbakanı Abdoul Mbaye'yi ile yaptığı ikili görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, “BDP milletvekilleri ile ilgili fezleke hakkında Cumhurbaşkanı Gül ile aranızda bir görüş ayrılığı var mı?” sorusu üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir, benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir” diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, Senegal Başbakanı Abdoul Mbaye'yi ile yaptığı görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişki sorularını yanıtladı. Erdoğan, BDP'li milletvekilleri hakkındaki fezlekeyle ilgili olarak, Abdullah Gül ile aralarında bir fikir ayrılığının olup olmadığının sorulması üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir.
 
Türkiye'de milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına bürünmek suretiyle ülkenin refahına, huzuruna kastedenlere, adeta teröre teşvik edenlere, ‘silahlanın’ çağrısında bulunanlara karşı da herhalde milletin vekilleri olarak bizim de yapmamız gerekenler vardır. Milletimizin de bizden beklentileri vardır. Bu konuda bizler de AK Parti Grubu olarak bu fezlekeler üzerinde çalışmalarımızı yapmak suretiyle kararımızı verir, atmamız gereken adımı atarız” dedi.
 
“GİDER ZİYARETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİRİZ”
 
Gazze'ye yapmayı planladığı ziyaret hakkında bilgi veren Erdoğan, “Bu arzumu şartlarımızın elverdiği ilk anda gerçekleştirmek istiyorum. Karar verdiğimiz anda açıklar ve gider ziyaretimizi gerçekleştiririz. Oradaki son tabloyu bizzat yerinde görmek istiyorum” dedi.
 
Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Patroit füze talebi ile ilgili olarak İran'dan yapılan açıklamalar hakkında da şunları söyledi:
 
“Hükümetinize, devletinize inanın. Hükümetiniz, devletiniz eğer bir konuda bir karar verecekse bu kararı verirken nereye danışarak, kimlerle danışarak, kimlerle bunun istişaresini yaparak vereceğini çok iyi bilir ve adımını da ondan sonra atar ve bu adımı attıktan sonra da milletten almış olduğu vekaletle bunu sürdürür. Bizim başka yerden vekalet alma gibi bir derdimiz yoktur.”
Yorumlar (1)
Ahmet KÖSE 8 yıl önce
Allah seni bildiği gibi yapsın,senin kadar bu memleketi kötü yöneten biri gelmedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@