Erdoğan İlk kez böyle bir mesaj yayınladı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kubilay’ın şehit edilişinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Menfur saldırıyı esefle kınadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, “Ne hazindir ki, bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesim

Gündem 22.12.2012, 22:07
Erdoğan İlk kez böyle bir mesaj yayınladı

 

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kubilay’ın şehit edilişinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Menfur saldırıyı esefle kınadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, “Ne hazindir ki, bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir. Ancak aziz milletimiz, sağduyusu ve aklıselimi ile, söz konusu olayda da, daha sonraki dönemlerde de tahriklere prim vermemiştir” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kubilay’ın şehit edilişinin 82. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başbakan Erdoğan’ın mesajı şöyle: 
 
“Tarihimize Menemen Olayı olarak geçen ve Asteğmen Kubilay ile iki bekçinin şehit edilmesine yol açan menfur saldırıyı, yıldönümünde bir kez daha esefle kınıyoruz. 
 
Hadisenin üzerinden tam 82 yıl geçmesine rağmen; toplumsal hafızamızda bıraktığı derin izler hâlâ tazeliğini korumaktadır. 
 
Ne hazindir ki, bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir. 
 
Ancak aziz milletimiz, sağduyusu ve aklıselimi ile, söz konusu olayda da, daha sonraki dönemlerde de tahriklere prim vermemiştir. 
 
Şehit edilişinin 82.Bu düşüncelerle Menemen Olayı’nın yıldönümünde, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.” 
 
CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN MESAJI 
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Hiç şüphe yoktur ki, ülkemiz bugünlere birçok engeli aşarak, sorunlarını çözerek gelmiştir. Aziz milletimiz, bu süreçte zor şartlarla karşılaşsa dahi, tarihi tecrübesi, büyük birikimi, engin sağduyusu ve akılcı tutumuyla, çetin imtihanlardan alnının akıyla çıkmış, birlik ve bütünlüğünü bozmayı amaçlayan teşebbüslere hiçbir zaman fırsat vermemiştir. 23 Aralık 1930’da Menemen’de meydana gelen ve tarihimizin üzücü olaylarından biri olarak hatırlanan menfur hadise karşısısında da, aynı kararlılık sergilenmiştir” dedi. 
 
Cumhurbaşkanı Gül, Kubilay'ın şehit edilişinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mesajı şöyle: 
 
“Büyük Atatürk’ün işaret ettiği hedef doğrultusunda ilerlemesini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, geride kalan 89 yılda elde ettiği muazzam başarılar sayesinde geleceğe güvenle bakmaktadır. 
 
Hiç şüphe yoktur ki, ülkemiz bugünlere birçok engeli aşarak, sorunlarını çözerek gelmiştir. Aziz milletimiz, bu süreçte zor şartlarla karşılaşsa dahi, tarihi tecrübesi, büyük birikimi, engin sağduyusu ve akılcı tutumuyla, çetin imtihanlardan alnının akıyla çıkmış, birlik ve bütünlüğünü bozmayı amaçlayan teşebbüslere hiçbir zaman fırsat vermemiştir. 
 
23 Aralık 1930’da Menemen’de meydana gelen ve tarihimizin üzücü olaylarından biri olarak hatırlanan menfur hadise karşısısında da, aynı kararlılık sergilenmiştir. 
 
Bu vesileyle bir kez daha ifade etmek isterim ki, milletimiz, Cumhuriyetimizi temel değerleri ve kazanımlarıyla geleceğe taşımak, ülkemizin büyük ideallerini gerçekleştirmek konusunda güçlü ve sarsılmaz bir iradeye sahiptir. 
 
Son yıllarda gerek ulusal gerek uluslararası alandaki performansı ve dinamizmiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Türkiye’nin, büyük bir özgüvenle gelişmesini devam ettireceğine ve daima yükseleceğine inancım tamdır. 
 
Asteğmen Kubilay'ı, şehit edilişinin yıl dönümünde, tüm şehitlerimizle birlikte saygı ve rahmetle anıyorum."

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@