Erdoğan CHP belediyelerini övdü!

 Gazipaşa Havaalanı'nın açılış töreninde konuşan ve Antalyalılardan bu akşam açıklayacağı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayına destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan , şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul 'un Kadıköy ve Bakırköy beledi

Erdoğan CHP belediyelerini övdü!

 Gazipaşa Havaalanı'nın açılış töreninde konuşan ve Antalyalılardan bu akşam açıklayacağı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayına destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan , şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul 'un Kadıköy ve Bakırköy belediyelerini örnek gösterdi ve “Buralar eskiden köydü şimdi şehir. Alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz” dedi.

Radikal'in haberine göre, Erdoğan’ın altyapılarını ve üstyapılarını övdüğü bu iki ilçede belediye yönetimleri uzun yıllardır CHP ’de ve her iki ilçede de bugünü kadar hiç AK Partili belediye yönetimi olmadı.

Erdoğan Antalya’da yaptığı konuşmada, “Şehir denilen Medine, dolayısıyla medeni olur. Şehirli olmak medeni olmaktır. İşte bunu köye ulaştırmak çok önemli. Bakın İstanbul’un bir Kadıköy’ü var bilirsiniz, duymuşsunuzdur. Bir Bakırköy’ü var duymuşsunuzdur. Bunlar eskiden köydü. Ama şimdi artık onlar köy olmaktan çıktılar. Şehir oldular. Ve şu anda Türkiye ’nin hemen hemen kahir ekseriyetinden çok daha kalabalık nüfusa sahipler. Ama alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz” dedi.

Erdoğan’ın ‘modern şehircilik’ için örnek gösterdiği Kadıköy ve Bakırköy ilçeleri bugüne dek hiç AK Partili belediye başkanları tarafından yönetilmedi.

Kadıköy, 1989’dan beri SHP-CHP’den belediye başkanları tarafından yöneltildi.

Bakırköy ise 1994-2004 yılına kadar ANAP’lı, 2004’den bugünü kadar ise CHP’li başkanlar tarafından yönetildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513