7m


7m

hyundai

EPDK’dan Paralel Soruşturma

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde 2 daire başkanı hakkında soruşturma başlatıldı. Bir daire başkanı görevden uzaklaştırılırken, bir daire başkanı iie ilgili soruşturma devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, EPDK bünyesinde 2 daire başkanı h

Gündem 05.09.2015, 12:17
EPDK’dan Paralel Soruşturma

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde 2 daire başkanı hakkında soruşturma başlatıldı. Bir daire başkanı görevden uzaklaştırılırken, bir daire başkanı iie ilgili soruşturma devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, EPDK bünyesinde 2 daire başkanı hakkında usulsuz işlem yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı. EPDK bünyesinde görev yapan bir daire başkanı bazı firmalara eksik bilgi ve belgelerle lisans verilmesi yoluyla haksız kazanç sağlanması iddiaları nedeniyle hakkında açılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı. Söz konusu daire başkanının bazı firmaların gerekli nitelikleri taşımaması ve gerekli belgeleri tamamlamamasına rağmen yanlış bilgilendirme yaparak haksız lisans alınmasına ve bu yolla da bazı firmaların teminatlarının irat kaydedilmesini engel olmak suretiyle haksız kazanca sebep olduğu iddia edildi. Resmi evrakta sahtecilik yaptığı, lisans iptalini engellediği de iddia edilen söz konusu daire başkanı hakkındaki soruşturma sürerken, daire başkanı görevinden uzaklaştırıldı. EPDK'da görev yapan bir başka daire başkanı hakkında ise 2010-2014 yılları arasında ilgili piyasada yapılan iş ve işlemler çerçevesinde soruşturma açıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@