7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Emri Başbakan verdi katili de getirsin!

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına polisin attığı gaz fişeği isabet eden ve dün sabah 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan bir televizyon programına konuk oldu."BAŞBAKAN'A SESLENİYORUM..."Sami E

Gündem 12.03.2014, 21:45
Emri Başbakan verdi katili de getirsin!

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına polisin attığı gaz fişeği isabet eden ve dün sabah 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan bir televizyon programına konuk oldu.

"BAŞBAKAN'A SESLENİYORUM..."

Sami Elvan, Berkin'in komada kaldığı 269 gün boyunca yaşadıklarını anlattı. Elvan, "Başbakan'a sesleniyorum, çocuğumun katilini 1 saat içerisinde bana getir. Başbakan isterse yapar bunu. Emri kendisi verdi çünkü" dedi.

O İDDİAYI YANITLADI

Elvan, "Gazi Mahallesi olaylarının yıldönümünde Berkin'in ölümünün gerçekleşmesi, fişinin çekilmesi ve herhangi bir provokasyonun olup olmadığı" yönündeki soruyu yanıtladı.

Sami Elvan, "Şimdi bunu kimler böyle söylüyorsa çok... Bu konu nasıl gönüyor dışarıdan bilmiyorum ama ben şunu görüyorum. Biz 9 ay o hastanede, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde en alt kademenden en üst kademeye kadar iyi bir muamele gördük. Doktorlar bize yardım ettiler. Onlar da Berkin'i yaşatmak için ellerinden geleni yaptılar" dedi.

Sami Elvan'ın açıklamaları şöyle;

Berkin'in ekmek almaya gittiği o gün tam olarak ne oldu?

O gün, 15 Haziran'ı 16 Haziran'a bağladığı gece Taksim'de polis kapatmıştı orayı. Kitlesel bir isyan vardı. Gazi Mahallesi'nden gelenler çevre yolunu kesmişlerdi. Bizim mahalle de sokaktaydı. O gece sabaha kadar mahallemizde biber gazı atıldı, uyuma gibi bir şansımız da yoktu. Yaralanan insanlar vardı. Evlere, iş yerlerine her yere biber gazı atılıyordu. O gece sabaha kadar uyumadık. Eşim ve çocuklarım o sabah saat 6 buçuk civarları kahvaltı hazırlamışlar. Eşimin de bir yıl önce ayağı kırılmıştı. İlk önce eşim çocuklara "Siz sofrayı hazırlayın, ben gidip ekmek alayım" demiş, Berkin de "Yok anne sen gidemezsin, polisler gaz atıyorlar sen kaçamazsın ben giderim" demiş. Berkin sokağa çıkıyor, tabi o sırada biber gazı atmaya başlamışlar. Fırına direk gideceği sokaktan gidemiyor. Üst sokaktan kenarlardan giderim diye düşünmüş. Ama çocuk daha sokağa çıkar çıkmaz zaten indirmişler. Sanki bir av hayvanına (çok özür dilerim) avlanmak için atıyorsun. Berkin'i nişan alarak vurmuşlar. Görgü tanıklarının söylediği de bu yönde.


Yorumlar (6)
isa sayar 8 yıl önce
Öncelikle başın sağolsun ama neden başka çocuklara birşey olmadı da sadece Berkin öldü? Polise taş atarken fotoğrafları var.
Adem Özdemir 8 yıl önce
Ülkeyi karıştırmak isteyenlerin yeni bir oyunu bu..senin oğlunun yüzü maskeli eli sapanlı fotografları var..neymiş ekmek almaya gitmiş..evi ile vurulduğu yer arası 6 km.artık bunları yutmuyor bu millet...kaldı ki gezi eylemcilerinin attığım molotof sonucu belediye otobusunde yanarak ölen ve masum oldugu kesin olan kızı kaç gün konuştu bu ulke ...yazık gerçekten çok yazık...
Aybuke U 8 yıl önce
Katilleri sokakları yakıp yıkan provokatörlerdir !
sonerdoksanbir 8 yıl önce
Bu baba ve anne derhal tutuklanmalıdır ve sorumsuzluk suçuyla yargılanmalıdır.

Kim kapısında insanlar bir biri ile öatışırken çocuğunu ekmek almaya gönderir. Bu nasıl bir sorumsuzluktur.

Berkin'in sosyal medyadaki bazı fotolarında ise sadece ekmek için çıkmadığını, çoğu zaman polisi taşlamak için çıktığını gördük. Ayrıca bu sebeple bu aile yargılanmalıdır.
ibrahim halil 8 yıl önce
Bu sayfada 16 yaşındaki bir çocuğa mermi atanı ve onun başını aklayacağım diye 16 yaşındaki bir çocuğu ve onun acılı ailesini suçlayacak kadar insanlığını yitirmiş bir topluma tek diyeceğim umarım bir gün sizinde çocuğunuz veya bir yakınınız bir polis kıyafetli katil mermisi ile indirilmez. Kapında kuduz köpek beslelersen iki gün komşuna üçüncü gün sana dalar.
recep ayar 8 yıl önce
Bu adama kimse hak vermesin, onun cocugunun katili o sokaklari savas alanina ceviren provakatörlerdir. Bu adam yanlis adres gösteriyor. Polisin tek amaci asayisi saglamakdir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@