Emniyette öldürülen kişi Elif Sultan Kalsen mi?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlerken öldürülen kadının, daha önce ismi birkaç olayda "canlı bomba" olarak geçen Elif Sultan Kalsen olduğu tespit edildiİstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlerken öldürülen teröristin, Eli

Gündem 01.04.2015, 18:41
Emniyette öldürülen kişi Elif Sultan Kalsen mi?
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlerken öldürülen kadının, daha önce ismi birkaç olayda "canlı bomba" olarak geçen Elif Sultan Kalsen olduğu tespit edildi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlerken öldürülen teröristin, Elif Sultan Kalsen olduğu tespit edildi. Kalsen'in ismi, daha önce birkaç olayda "canlı bomba" olarak geçmiş, yaptığı basın açıklamalarıyla iddiaları yalanlamıştı.
 
Üst düzey bir Emniyet yetkilisinden alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına silahlı saldırı düzenleyen kadın teröristin yapılan parmak izi karşılaştırması sonucunda, Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.
 
Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı. 
7 Ocak günü Sultanahmet'teki Emniyet Turizm Şube Müdürlüğü girişindeki polis noktasına yapılan ve 1 polisin şehit olduğu intihar saldırısında ölen kadının da Elif Sultan Kalsen olduğu öne sürülmüş, ancak Adli Tıp'a giden Kalsen Ailesi, ölen kişinin kızları olmadığını açıklamıştı. Canlı bombanın da Çeçen uyruklu Rus vatandaşı Diana Ramazova olduğu belirlenmişti.
 
 
KADIN TERÖRİSTİN CENAZESİ ADLİ TIP'A GETİRİLDİ
 
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına silahlı saldırı düzenlerken öldürülen Elif Sultan Kalsen'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'na getirildi.
Polisin geniş güvenlik önlemleri altında, saat 22.45 sıralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla getirilen Kalsen'in cesedine otopsi yapılacak. 
 
2 TERÖRİSTİN CENAZESİ ALINDI
Bu arada, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki rehine operasyonu sırasında öldürülen 2 kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.
İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından, Şafak Yayla'nın cenazesinin, annesi ve bir avukat tarafından alınarak Giresun'a götürülmek üzere yola çıktığı öğrenildi.
Bahtiyar Doğruyol'un cenazesi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Ankara'ya götürüldü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ali duran 6 yıl önce
En iyi Komunist ölü Komunisttir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@